Kov v kombinaci se dřevem je v interiéru nadčasový. Nezničí se a přežije mnoho generací

Interier 19. června 2018 | 11:29 — Marie Drahá
Na první pohled může působit chladným dojmem, ale nenechte se zmýlit. Kovový nábytek, který se skvěle doplňuje se dřevem a textiliemi, je zcela nadčasový. Hraje pro něj stylovost i odolnost, vydrží mnoho generací. Umí působit romanticky, ale i mladistvě a trendy.
Dalších 11 fotografií v galerii
Kov v podobě nosné konstrukce konferenčního stolku a stylové vitríny / Shutterstock

Vybavit si dům kompletně kovem by opravdu působilo studeně. Pokud si jej však domů pořídíte v podobě postele, židlí, konferenčního stolku, regálu nebo lustru, nešlápnete vedle. Připomíná dávné časy a společně s teplým dřevem dokonale dotváří jakýkoliv styl.

Zatímco do industriálního bytu se bude hodit čisté železo, hliník nebo ocel, rustikální prostory oživí mosaz a zlaté odlesky mědi. Moderní interiér si poradí i s nerezem nebo niklem, často v kombinaci se sklem. Kov se hodí také do venkovských stavení nebo natural interiérů. A pochopitelně do exteriéru.

Kov interiér odlehčí

Aby působil útulně, je třeba jej zkombinovat s textiliemi, ať už jsou to plédy, deky, polštářky nebo závěsy. Studený dojem tmavého kovu zmírní také teplé barvy, klidně i na stěnách. I z toho důvodu se tento materiál často používá v ložnicích, a to v podobě postele nebo nočních stolků. Na rozdíl od pokojů vybavených čistě dřevem interiér příjemně odlehčí.

Sluší konstrukcím a svítidlům

Pokud se vám kov líbí, ale nechcete s ním často přicházet do kontaktu, uvažujte o nábytku, který doplňuje jen z části. Kovové bývají nosné části stolků, otevřených polic, křesel nebo vitrín do obývacího pokoje. Spíše než leštěné oceníte upravené patinou. Rozhodně neuděláte chybu, pokud se přikloníte ke kovu při výběru svítidel v domácnosti. Tento materiál sluší lustrům, lampičkám i svícnům, skvěle se totiž doplňuje se světlem či ohněm. Kov v této podobě nikdy nevyjde z módy. Stejně jako trámy, které se vyjímají v každém bytě. Buďte in a nechte se inspirovat.

Je to nezničitelný materiál

A to nejlepší nakonec: kovový nábytek je prakticky nezničitelný. Na rozdíl od dřeva se nemůže poškrábat, nesesychá a přežije i vaši generaci. Jeho údržba je velmi jednoduchá, vystačíte si s hadříkem a saponátem. Ve vlhkém prostředí nebo v exteriéru může mít sklony ke korozi, té však lehce zabráníte speciálním povrchovým nátěrem, který vydrží léta.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Víte, kolik vás bude stát jeden den lenošení na pláži v Chorvatsku nebo na Bali? Tyhle výdaje vás hodně překvapí

Jak poznat Atény chytře, bez front a co nejvíce si užít...

Vlak rychlejší než letadlo? 9 tipů na trasy v Evropě, které...

Rakouské ledovce, kam jezdí James Bond nebo Ed Sheeran: 5...

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde...

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...