Chytrá okna nezapomínají pravidelně větrat. Nepustí dovnitř hic a dokonce umí snižovat výpary z kuchyně

Interier 23. června 2018 | 13:32 — Marie Drahá
Pravidelně větrat, zatáhnout rolety před sluníčkem, zavřít okna, když opouštíte dům a takhle pořád dokola. Říkáte si někdy, že by se speciálně na okna hodilo mít doma sluhu? Existuje! Chytrý systém, který nabízejí výrobci, to zvládne automaticky. Pohlídá si totiž vzduch i teplotu. Doslova pracuje za vás.
Další 4 fotografie v galerii
Není nad to se probudit svěží. Velkou měrou k tomu přispívá světlo a vzduch v místnosti. / Shutterstock

Elektrická střešní okna, rolety a žaluzie, které pracují s technologií senzorů a dálkově ovládaných produktů, navrhli vývojáři firem proto, aby zlepšily a usnadnily lidem život. Na mysli však neměli jen komfort, ale i zdravější domácnost. Dobré podmínky pro kvalitní spánek, pohodlnou vnitřní teplotu, čerstvý vzduch, přiměřenou vlhkost a vyhovující přísun denního světla. Za chytrý systém si sice něco připlatíte, ale jednoznačně převažují výhody, které nabízejí.

Klidná noc

Uléháte ke spánku a venku je tak dusno, že spát bez otevřeného okna je zcela nemožné. Že vás stoprocentně vzbudí v noci déšť, a budete muset vstát a jít okno zavřít? S chytrým systémem se to nestane. O uzavření oken se totiž postará automaticky sám.

Spokojené probuzení

Pokud máte ráno problém se vstáváním, inteligentní algoritmus zařídí, aby se vaše okna a rolety samy otevřely a dovnitř se dostaly sluneční paprsky i čerstvý vzduch. Je příliš vlhko? Senzory se postarají o pořádné vyvětrání. Bez práce se tak zbavíte puchu, který se v ložnici během noci vytvoří. Příjemně probudit vás mohou i chytré žárovky ovládané přes telefon, psali jsme zde. Umí vonět i přehrávat hudbu.

Ochrana proti horku

Nemusíte se obávat toho, že by se na pohovce v obýváku nebo ve vašem relaxačním křesle nedalo sedět kvůli tomu, že tam hodinu v kuse předtím pražilo slunce. To se totiž nestane. Systém se postará o vytažení nebo stažení rolet a žaluzií podle místní předpovědi počasí.

Stále svěží domov

Většina lidí má kuchyni propojenou s obývákem a ani se sebelepší digestoří se výparům v odpočinkové části nevyhne. Nutná daň za větší společný prostor? Nemusí být. Senzory totiž dokážou automaticky snížit hladinu oxidu uhličitého při přípravě jídla.

Opouštění domova

Chudák ten, kdo má větší dům, říkáte si zřejmě při odchodu, kdy musíte obejít všechny místnosti a pozavírat okna, kdyby náhodou došla bouřka. Usnadnit vám to může pouhé stisknutí tlačítka. Systém uzavře všechna okna v jediném okamžiku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných rad, jak s elektronikou do letadla

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Poznejte polský Hollywood. Město s poněkud temnou minulostí

Zavřít reklamu