Domácí fitness, nebo pokoj pro hráče? Dobře zvažte, jak využít volnou místnost v domě

Interier 28. července 2018 | 14:53 — Marie Drahá
Byla by škoda, kdyby skončil jako skladiště nebo čistě pracovní místnost. Volný pokoj v domě si zdaleka nemůže dopřát každý, proto tento vzácný prostor nepromarněte! Udělejte si z něj šatnu, relaxační místnost či posilovnu. Nebo třeba hrací koutek pro děti a dospělé?
Dalších 5 fotografií v galerii
Místnost, kde si může zařádit rodina, ale i přátelé / Shutterstock

Většina lidí řeší opačný problém: jsou vděčni, pokud mohou dopřát každému z dětí vlastní pokoj. Spousta rodin si však o tom může nechat jenom zdát. Nevyužitá místnost v rodinném domě tak představuje hotový luxus. Krom toho, že se může stát dobrým úkrytem pro žehlicí prkno nebo sušák, je škoda ji nevyužít i jiným způsobem. Máme pro vás několik osvědčených tipů, ale i neotřelých nápadů.

Klid na práci

K variantě pracovny se majitelé uchylují zřejmě nejčastěji. Hodí se však spíše tam, kde alespoň jeden z partnerů využívá počítač k práci. Sebešikovnějšímu zedníkovi a prodavačce bude asi pracovna k ničemu. Většina dětí má navíc laptop v pokoji, protože jej kromě her a komunikaci na sociálních sítích využije také ke školním úkolům. Pracovna je proto praktická v rodinách, kde splní svůj účel. Navíc je třeba připomenout, že nevyžaduje nijak velký prostor. Místnost o velikosti obýváku je pro ni škoda.

Ráj pro ženy

Místnost plná oblečení a nejrůznějších párů bot, kterou známe z většiny amerických filmů, je snad snem každé ženy. Nutno říct, že praktickým. Odpadá nutnost mít v předsíni velké botníky a šatníky nacpané oblečením v každé místnosti. Zatímco ostatní pokoje se hezky provzdušní, v šatně budete mít veškeré své svršky hezky pohromadě. Nesmí chybět zrcadlo pro celou siluetu a ideálně i toaletní stolek s dobrým osvětlením, u kterého se můžete v klidu namalovat. Pokud v rodině převládají ženy, neváhejte!

Domácí fitness

Patříte k lidem se skvělou sebedisciplínou, kteří si denně rádi zacvičí, ale nemají kvůli tomu čas ani chuť chodit do posilovny? Pak můžete volnou místnost využít jako domácí tělocvičnu. Je přitom jedno, jestli cvičíte pět Tibeťanů, jezdíte na rotopedu, děláte sklapovačky, tančíte aerobik nebo vybíjíte energii do boxovacího pytle. Jestli máte v rodině sportovního ducha, cvičící místnost je značka ideál. Nezapomeňte řádně větrat!

Relaxační koutek

Všichni občas potřebujeme být sami se sebou, jednoduše si odpočinout od zbytku rodiny. V obýváku to většinou není možné a ložnice je místnost, kde často s prostorem šetříme. Přesně k tomuto účelu může sloužit relaxační pokoj. Na útulnosti mu přidá pohodlné křeslo nebo lenoška, knihovna s dobrou četbou, přehrávač s vaší oblíbenou muzikou, případně meditační polštářek, pokud si rádi a často zameditujete. Jestli malujete, pak nesmí chybět plátno s barvami. V pokoji se budou dobře cítit i vaši přátelé, pokud budou potřebovat přespat. Hodit se vám pro tyto případy může futon. Variabilitu a komfort japonských matrací si zamilujete, psali jsme zde.

Hráčská vášeň

Početná rodina uvítá i pokoj, kam lze soustředit veškeré hračky – ať už menších dětí, nebo teenagerů. Zatímco předškoláci mohou mít na zemi rozloženou vlakovou dráhu, dospívající se podívají na projektoru na film a celá rodina si tady zahraje některou ze společenských her. Povolený je také kulečník, staré dobré šipky nebo fotbálek – zkrátka činnosti, u kterých se odreagujete a které jako rodina využijete. Samozřejmostí je pohodlné sezení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené...

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Zavřít reklamu