Jste nadšenci do venkovského bydlení, ale máte rádi vymoženosti? Vsaďte na farmhouse styl

Interier 07. srpna 2018 | 12:18 — Marie Drahá
Moderní, ale přitom venkovský a především s nezbytným dotekem přírody. Tak lze ve zkratce popsat farmhouse styl, který vychází z trendů posledních let a na výsluní se zřejmě nějakou dobu udrží. Preferuje totiž dřevo, ale klade důraz také na spotřebiče s moderními funkcemi.
Dalších 6 fotografií v galerii
Kombinace moderního a rustikálního stylu vypadá velmi neotřele / Shutterstock

Dalo by se říct, že farmhouse styl představuje dokonalý komfort pro všechny, kteří milují venkovské bydlení. Zatímco interiér může vypadat rustikálně, někdy až starosvětsky, nechybí v něm nejmodernější pomocníci, aby byla práce v domácnosti co nejsnadnější. Může být také inspirací pro všechny, kteří potřebují moderní bydlení zútulnit, nebo naopak starší kuchyni doplnit moderními spotřebiči. Co všechno je pro farmhouse typické?

Materiál

Na prvním místě je dřevo v té nejpřirozenější podobě. Pro farmhouse styl jsou charakteristické dřevěné podlahy, stropní trámy a pochopitelně dřevěný nábytek – ať už je to pořádná postel nebo jídelní stůl. Vypadá dobře, když jsou na něm vidět ruce řemeslníka. Dřevo se často kombinuje s kovy. Oblíbená je mosaz, měď nebo bronz, a to jak na lustrech, bateriích, tak i nádobí nebo obyčejných doplňcích.

V domácnosti stylu farmhouse je povoleno i sklo, ale určitě v ní nepočítejte s žádnými umělými materiály. O přírodním materiálu, který si na léto zkrátka zamilujete, jsme psali zde.

Barvy

V kombinaci se dřevem se nejvíce majitelů venkovského bydlení uchyluje k bílé nebo krémové barvě. Těmi určitě nic nezkazíte, protože je můžete podpořit barevnějšími doplňky v podobě zdobených polic, lišt či nádobí. Držte se však raději zemitých barev, které spíš souzní s přírodou. Hodí se například šedá nebo modrá. Výrazné křiklavé odstíny naopak ve farmhouse stylu nemají co dělat. Opatrní tak buďte i při výběru dlaždic. Pokud byste raději nápadnější vzor, zapomeňte na geometrii, ale volte rustikální kousky.

Nádobí

Nejlépe se bude vyjímat v otevřených policích, kde vám bude také hezky k dispozici. Kombinovat můžete pratické náčiní s potravinovými dózami i kořenkami, ale také nejrůznějšími doplňky, jakými jsou proutěné košíky nebo starší džbány na květiny. Utržené na louce nebo ze zahrádky by totiž v interiéru farmhouse neměly nikdy chybět. Není přitom třeba dbát na stroprocentní úhlednost, ani dokonalé barevné sladění.

Oheň

Pokud vám to prostory a finance dovolí, investujte ve společné místnosti do krbu nebo kachlových kamen. Oheň ke farmhouse bydlení zkrátka patří. Jestli si musíte tuto radost odepřít, zkuste ji nahradit velkými svícny a svíčkami všech možných druhů rozmístěných po místnosti. Velmi efektně vypadají například velké kovové svícny. Užívat si romantickou atmosféru můžete klidně z houpacího křesla.

Spotřebiče

Do farmhouse stylu se nejvíce hodí přístroje, které mají rustikální vzhled, ale přitom nepostrádají nejlepší vychytávky moderní doby. V případě pečící trouby nebo myčky na nádobí není přitom nutné uchylovat se rovnou k retru. Vyhrát si ale můžete s kávovarem, toustovačem, rychlovarnou konvicí nebo dřezovou baterií. Pamatujte, že komfort je až na prvním místě.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tatra dodává své podvozky do celého světa. Několik stovek jich skončí v Jordánsku

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu