Dětská chůvička se dávno neomezuje jen na pláč. Věděli jste, co všechno moderní přístroje dokážou?

Interier 01. září 2018 | 11:17 — Marie Drahá
Zatímco vaše dítě spí, nebo si hraje a vy jej máte díky chůvičce plně pod kontrolou, záběry může vidět i partner na služební cestě nebo prarodiče z pohodlí domova. Nejmodernější přístroje totiž umožňují sledovat pokroky dítěte odkudkoliv na světě.
Dalších 5 fotografií v galerii
Díky vhodné aplikaci a smart chůvičce si můžete dítě pohlídat na chytrém telefonu / Shutterstock

Málokterá maminka se dnes obejde bez dětské chůvičky. Zatímco její miláček spí, může si poklidit, připravit jídlo nebo zkrátka udělat chvilku pro sebe. Na pouhý přenos zvuku se však dnes omezují pouze ty nejjdednodušší a nejlevnější přístroje. Dražší toho umí podstatně víc.

K účtu může mít přístup více lidí

Všechny chůvičky se skládají ze dvou zařízení – vysílače, tedy dětské jednotky, a přijímače, který mají k dispozici rodiče. Právě ten může zastoupit chytrý telefon nebo tablet s připojením na internet. Pomocí aplikace ovládáte na přijímači veškeré potřebné funkce a zároveň vám slouží jako monitor. K účtu, který si v chytrém zařízení zřídíte, můžete povolit přístup dalším osobám: manželovi, přátelům, babičkám nebo komukoliv jinému. Aplikace dokonce umožňuje snímat více kamer, které jsou umístěny v pokojíku. Klidně si tak můžete pohlídat větší prostor nebo více dětí.

Počítat však musíte s tím, že zatímco analogové nebo digitální chůvičky fungují na základě signálu v menším či větším prostoru, smart chůvičky vyžadují neustálé připojení na internet. Proces přenosu je tím pádem o něco složitější a při špatném signálu na síti může dojít k jeho přerušení. Oproti klasickým vysílačkám jde však o nesrovnatelné zařízení. Čekáte přírůstek do rodiny? Víme, jak na to připravit domácnost a přitom zbytečně neutratit.

Digitální přístroje nabízejí i uspávací mód

Zkrátka ale nemusíte přijít ani s klasickou chůvičkou, kterou chcete používat jen v domě či na zahradě. Kromě už oblíbeného video přenosu neb monitoru dechu nabízí řadu dalších zajímavých funkcí. Například můžete do přijímače mluvit nebo zpívat a uchlácholit tak své dítě, pokud se na chvilku probudí. Bez vaší pomoci to dokáže i služba uspávací mód, jejíž součástí budou přednastavené ukolébavky na vlastní mp3.

Senzory, kterými může být vysílač opatřen, pohlídají teplotu, vlhkost i kvalitu ovzduší v místnosti, kde dítě spí. Upozorní vás na pohyb dítěte nebo na to, že je třeba krmit či vyměnit plenku. V neposlední řadě také na stav baterie. Další službou pak může být noční vidění, které zajistí, že miminko uvidíte, i když je v pokoji tma. Podle výrobců jej infračervená dioda nijak neoslní. Novější přístroje dokonce šetří energii – na plnou spotřebu jedou jen tehdy, když zaznamenají pohyb nebo zvuk.

Napájí se přes PC nebo powerbanku

Už standardem je v dnešní době napájení chůviček na baterie, případně pomocí USB - ať už v počítači nebo prostřednictvím powerbanky. Ne všude je totiž poblíž k dispozici zásuvka, do které byste přístroj připojili. Potřebná šňůra navíc fungování chůvičky značně omezuje. Takto pomocníka bez potíží využijete i ve větší zahradě nebo na dovolené. Pokaždé ale mějte na paměti, že jakékoliv překážky přenos kvalitního signálu znemožňují. Mohou to být stěny, dveře i strop. Jednotlivé modely se liší i svým dosahem. Jinou chůvičku tedy pořídíte do dvoupokojového bytu, jinou do velké vily se zahradou.

Vymoženostem odpovídá i cena

V závislosti na nabízených funkcích je potom velký rozdíl také v ceně. Klasická chůvička se základní výbavou vás může vyjít do tisícovky. Za lepší dosah, digitální přenos zvuku i několik užitečných funkcí už zaplatíte tisícovek několik. Smart přístroj lze pak pořídit přibližně do pěti tisíc korun. Kvalitnější vás však přijde ještě o něco víc.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tohle tělíčko kralující České Miss je volné! Šteflíčková přiznala rozchod!

Vysazujeme bylinkový záhon: Jaké léčivky by v něm neměly...

Zůstala vám vařená vejce? Připravte si pštrosí vejce nebo...

Zbavte svou kočku škrábání nábytku přírodní cestou a...

Velikonočním pondělím vrcholí svátky jara. Proč se...

Proměňte obyčejnou sklenici v kouzelnou zahrádku

Čarujte s plechovkami. Vytvořte nový příborník nebo stojan...

Zavřít reklamu