Předsíň by měla být především funkční. Co v ní nesmí chybět, i když je miniaturní?

Interier 06. září 2018 | 10:06 — Marie Drahá
Předsíň je důležitější místností v bytě, než si vůbec připouštíme. Jako první na nás dýchne domovem, když se vracíme po těžkém dni z práce, připomíná nám, jestli jsme něco nezapomněli, když odcházíme. Její vzhled hraje stěžejní roli, ale důležitější je jiná věc: funkčnost.
Dalších 9 fotografií v galerii
Využít lze každé volné místo, klidně na dveřích. Přesto může vypadat předsíň vzdušně. / Shutterstock

V některých domech představuje pomalu halu, jiní si musejí v bytech vystačit se dvěma metry čtverečními. Ani velikost však nezabrání tomu, abychom předsíň vybavili věcmi, které v ní potřebujeme mít pokaždé k dispozici. Přinášíme pár jednoduchých tipů.

Pořiďte si nápadité háčky

Je jasné, že žádná předsíň se neobejde bez háčků na svršky. Pokud je předsíň příliš úzká, těžko se do ní vleze celý nástěnný díl s lavicí, který je pro vstup do bytu přímo ideální. Potom si zkuste pořídit věšáky s řadou háčků, které můžete využít na kabáty, na klobouky i na šátky. Na stěně zaberou minimum místa a svůj účel bez diskuse splní. Některé přivrtejte níž, ať na ně dosáhnou i děti. Zajímavého efektu dosáhnete, pokud pořídíte originální háčky různých barev či tvarů, které umístíte na stěnu cik-cak.

Úspornější než lavice je botník

Kam s botami? V miniaturní předsíni by měly být po ruce pouze ty, které v dané roční období skutečně nosíme. Naštěstí pro všechny obyvatele panelákových bytů se dnes dají pořídit botníky velmi nenáročné na místo – dokonce už s hloubkou kolem patnácti centimetrů. Lavice s přihrádkami bývají většinou hluboké i jednou tolik. Další variantou může být opět věšák s háčky, který však pro obuv využijete výhradně v době sucha. Pro chladnější deštivé období se hodí umístit na zem podložku. 15 skvělých tipů, jak uložit boty všech členů domácnosti poházené v předsíni, najdete zde.

Sezonní věci do hezkých krabic

Úložných prostor nikdy není dost. V menší předsíni je bohužel nezajistí vestavěná skříň, vhodnější jsou poličky s hezky vypadajícími krabicemi. Umístit je můžete nad dveře nebo nad háčky podle dispozice místnosti. Protože manipulace s nimi nebude nejsnadnější, je vhodné do nich uložit sezonní věci nebo ty, které používáte zřídka. Praktičtější je, když si v krabicích uděláte systém a olepíte je štítky. Až budete hledat kabelku do divadla, přesně víte, kam sáhnout.

Praktické zrcadlo s poličkou

Většina lidí, kteří ráno opouštějí byt, hledají klíče. Do té doby, než jim v předsíni vyčlení stálé místo. Může to být obyčejný háček, polička pod zrcadlem nebo mini vitrína. Zkrátka místo, kde klíče a jakékoliv další drobnosti pokaždé snadno najdete. Přikláníme se k variantě se zrcadlem, které zabere kousek místa na stěně, ale jehož existenci před odchodem z bytu nesčetněkrát oceníte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tohle tělíčko kralující České Miss je volné! Šteflíčková přiznala rozchod!

Vysazujeme bylinkový záhon: Jaké léčivky by v něm neměly...

Zůstala vám vařená vejce? Připravte si pštrosí vejce nebo...

Zbavte svou kočku škrábání nábytku přírodní cestou a...

Velikonočním pondělím vrcholí svátky jara. Proč se...

Proměňte obyčejnou sklenici v kouzelnou zahrádku

Čarujte s plechovkami. Vytvořte nový příborník nebo stojan...

Zavřít reklamu