Dejte šanci plastu. Nevěřili byste, jak dokáže v interiéru zaujmout

Interier 17. října 2018 | 11:02 — Marie Drahá
Zatímco řada lidí preferuje dřevo, na plast se většina dívá skrz prsty. Vysloužil si nálepku levného a nekvalitního zboží. Jenže zahradní plastové židle nelze srovnávat s nábytkem, za nímž stojí špičková designová studia. Ten může být totiž v interiéru skutečným skvostem.
Dalších 6 fotografií v galerii
Plast interiér prosvětlí a odlehčí, vybírejte ale pouze ten kvalitní / Depositphotos

Plasty zahubí naši planetu, ozývá se všech stran. Skutečnost, že je plast neekologický, nelze popřít. Ale zatímco na obalech, hračkách nebo sportovních potřebách nám nevadí, v interiéru se mu zatím vyhýbáme. Odborníci se nás přitom už roky snaží přesvědčit, že plast je nejen praktický, ale také originální a velmi krásný. Stejně jako dřevo evokuje ruční práci.

Nikdy byste si nekoupili dřevěné dveře v hobby marketu? Podobně je nutné uvažovat i v případě plastu. U renomovaného výrobce máte jistotu, že nepoužil při výrobě změkčovadla, z nichž by se mohly odpařovat jedovaté látky škodící lidskému zdraví. Nakupovat plastové plagiáty se opravdu nevyplatí.

Polypropylen značí pevnost a odolnost

Kvalitní transparentní nábytek z plastu, který nachází v interiéru široké uplatnění, je z polypropylenu a polykarbonátu. Už to samo o sobě vypovídá, že se nejedná o žádnou levnou náhražku, ale velmi pevný a odolný materiál, z nějž se vyrábějí stolky, stoly, svítidla i sedací nábytek. Výjimkou nejsou ani drobnější dekorace.

Interiéru dodá plast lehkost

Protože jsou plasty při procesu výroby tekuté, lze si s nimi dokonale vyhrát a formovat je do nejrůznějších tvarů. Některé se dokonce opracovávají podobně jako dřevo. Takové výrobky mají vysokou životnost i sofistikovaný design. Většina plastů bez problémů odolá chemikáliím, vodě i rozmarům počasí, a jsou omyvatelné. Interiéru dodá potřebnou lehkost, světlost, zajímavé barvy i jistou hravost.

Sluší mu to s kovem a sklem

Aby se stal plast zajímavým doplňkem interiéru, je vhodné jej kombinovat s kovem nebo se sklem. Hodí se například do bytů, kde jsou malé děti, protože jím lze nahradit už zmíněné sklo. Místnost z plastu by zřejmě nevypadala nijak působivě, ale jeden či dva prvky dokážou v interiéru hotové divy. Přesvědčte se v naší fotogalerii. Také kov v kombinaci se dřevem je v interiéru nadčasový, psali jsme zde.

Volte šetrnější plast

Pokud při vybavení domácnosti stále narážíte na ekologickou stránku věci, můžete si pohlídat, aby byl nábytek či doplněk do bytu z recyklovaného plastu. Nepředstavuje tedy pro životní prostředí takovou zátěž. Už i běžné věci na jedno použití se dnes často vyrábějí z bioplastů. Jsou to sáčky, tašky, bedny, ale třeba i plastové talíře a příbory nebo květináče.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zamilovaná herečka Patricie Solaříková si užívá zimních radovánek v Rakousku

Leden je ideální čas pro první výsev některých zahradních...

Máte po babičce příbory z alpaky? Stačí pár účinných, a...

Připravte si kvašené zelí. Zásobárnu vitaminů na celou...

Ucpal se vám odpad? Zkuste tyto osvědčené pomocníky

Máte na zahradě bílou peřinu? Pak se radujte, protože...

Máte pejska? Pak nezapomínejte na důkladnou péči o jeho...

Zavřít reklamu