Dejte šanci plastu. Nevěřili byste, jak dokáže v interiéru zaujmout

Interier 17. října 2018 | 11:02 — Marie Drahá
Zatímco řada lidí preferuje dřevo, na plast se většina dívá skrz prsty. Vysloužil si nálepku levného a nekvalitního zboží. Jenže zahradní plastové židle nelze srovnávat s nábytkem, za nímž stojí špičková designová studia. Ten může být totiž v interiéru skutečným skvostem.
Dalších 6 fotografií v galerii
Plast interiér prosvětlí a odlehčí, vybírejte ale pouze ten kvalitní / Depositphotos

Plasty zahubí naši planetu, ozývá se všech stran. Skutečnost, že je plast neekologický, nelze popřít. Ale zatímco na obalech, hračkách nebo sportovních potřebách nám nevadí, v interiéru se mu zatím vyhýbáme. Odborníci se nás přitom už roky snaží přesvědčit, že plast je nejen praktický, ale také originální a velmi krásný. Stejně jako dřevo evokuje ruční práci.

Nikdy byste si nekoupili dřevěné dveře v hobby marketu? Podobně je nutné uvažovat i v případě plastu. U renomovaného výrobce máte jistotu, že nepoužil při výrobě změkčovadla, z nichž by se mohly odpařovat jedovaté látky škodící lidskému zdraví. Nakupovat plastové plagiáty se opravdu nevyplatí.

Polypropylen značí pevnost a odolnost

Kvalitní transparentní nábytek z plastu, který nachází v interiéru široké uplatnění, je z polypropylenu a polykarbonátu. Už to samo o sobě vypovídá, že se nejedná o žádnou levnou náhražku, ale velmi pevný a odolný materiál, z nějž se vyrábějí stolky, stoly, svítidla i sedací nábytek. Výjimkou nejsou ani drobnější dekorace.

Interiéru dodá plast lehkost

Protože jsou plasty při procesu výroby tekuté, lze si s nimi dokonale vyhrát a formovat je do nejrůznějších tvarů. Některé se dokonce opracovávají podobně jako dřevo. Takové výrobky mají vysokou životnost i sofistikovaný design. Většina plastů bez problémů odolá chemikáliím, vodě i rozmarům počasí, a jsou omyvatelné. Interiéru dodá potřebnou lehkost, světlost, zajímavé barvy i jistou hravost.

Sluší mu to s kovem a sklem

Aby se stal plast zajímavým doplňkem interiéru, je vhodné jej kombinovat s kovem nebo se sklem. Hodí se například do bytů, kde jsou malé děti, protože jím lze nahradit už zmíněné sklo. Místnost z plastu by zřejmě nevypadala nijak působivě, ale jeden či dva prvky dokážou v interiéru hotové divy. Přesvědčte se v naší fotogalerii. Také kov v kombinaci se dřevem je v interiéru nadčasový, psali jsme zde.

Volte šetrnější plast

Pokud při vybavení domácnosti stále narážíte na ekologickou stránku věci, můžete si pohlídat, aby byl nábytek či doplněk do bytu z recyklovaného plastu. Nepředstavuje tedy pro životní prostředí takovou zátěž. Už i běžné věci na jedno použití se dnes často vyrábějí z bioplastů. Jsou to sáčky, tašky, bedny, ale třeba i plastové talíře a příbory nebo květináče.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou zemi, která vás uchvátí

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou...

Skvělé tipy, jak po světě cestovat co nejlevněji

Reklama na krásu a harmonii: Poznejte evropskou krajinu, kde...

Šarmantní a požitkářský kout Francie: Sem jezdí ti, kdo...

Navštivte nejromantičtější město chorvatského pobřeží

Vyznáte se v letence? Co znamenají všechna čísla a kódy na...

Zavřít reklamu