Křeslo, postel nebo vana i do toho nejmenšího bytu? Nafukovací nábytek může vypadat i luxusně

Interier 09. března 2019 | 08:59 — Anna Novotná
Přijde větší návštěva a nemá si kam sednout. A co když bude chtít přespat? Ani v malém bytě se nemusíte bát, že byste museli přátele vyhnat o půlnoci na mráz. Stačí mít za skříní pár složených vaků.
Dalších 9 fotografií v galerii
Nafukovací nábytek není určen pro každodenní užívání, ale poskytne komfort, kdykoliv je to potřeba / Archiv

Nafukovací nábytek není určen pro každodenní užívání, ale poskytne komfort, kdykoliv je to potřeba. Není zbytečně drahý a nezabírá místo v jinak využitelných pokojích. Oceníte jej v okamžiku, kdy se u vás zastaví na přespání známí, protáhne se večírek nebo si děti přivedou domů kamarády.

Investice do kvality se vyplatí

Nábytek, který během chvilky vytvoříte pomocí obyčejné pumpičky, je provizorním řešením a klasické křeslo či postel pochopitelně nenahradí. Ovšem svůj účel splní. Abyste nevyhodili peníze za něco, co se stane dalším zavazadlem v bytě, investujte raději do kvalitnějšího.

Vaky jsou ideální pro děti

Nafukovací křesla si mnozí pořizují do bytu záměrně. I v klasicky zařízeném obydlí vypadají šik a nudnému interiéru dodají potřebný šmrnc. Jedná se o tzv. sedací vaky, které jsou oblíbené u dětí nebo pro lenošení u televize. Vyrábějí se v různých barvách i motivech, takže uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Pro děti jsou navíc bezpečné – nemají hrany, takže na nich mohou bez omezení řádit. Sedací vaky oceníte v interiéru i na terase, psali jsme zde.

I do nafukovačky může matrace

Nafukovací postele se liší výškou postele i polohovatelností. Zvolit lze při výběru jednolůžko či dvojlůžko, stejně tak rozdělení komor. Do některých můžete dokonce vložit klasickou matraci či futon, které zajistí pohodlnější spánek. Většinou se vyrábějí z tvrzeného PVC pokrytého semišovou vrstvou. Pozor, izolaci od studené podlahy nezajistí! Od čeho jsou však (zateplené) deky? Různé druhy nafukovacích postelí si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Komfort si dopřejete i ve stanu

Lůžko oceníte také v případě, že rádi vyrážíte do přírody pod stan. Spaní na něm je podstatně komfortnější než na obyčejné karimatce. Většina z nich odolává vodě, takže ani deště se není nutné obávat.

Náš tip:

Nafukovací postele koupíte za pár stovek, ale klidně i za patnáct set. Cenu většinou ovlivňuje fakt, jak často je nutné matraci přifukovat a jaké pohodlí nocležníkovi nabízí. Ty nejdražší poskytují hotový luxus. V naší fotogalerii naleznete inspiraci, jaký nafukovací nábytek můžete pořídit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dechberoucí scenérie a nádherná příroda. U našich sousedů se rozhodně nudit nebudete

Dechberoucí scenérie a nádherná příroda. U našich sousedů...

Navštivte kouzelný stát, který tu už za pár desítek let...

Petrohrad: Jeden den vám v tomto krásném městě rozhodně...

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou...

Skvělé tipy, jak po světě cestovat co nejlevněji

Reklama na krásu a harmonii: Poznejte evropskou krajinu, kde...

Zavřít reklamu