Šetří a nevysouší vzduch. Pořiďte si radiátor do zásuvky, v němž se zahřívá ekologicky šetrný olej

Interier 30. prosince 2018 | 08:55 — Marie Drahá
Tam, kde není natažený plyn, přichází na řadu elektřina. Právě díky ní temperuje řada majitelů své chaty a chalupy, případně místa, která není třeba vytápět permanentně. Novinka, která se objevila na trhu, však nabízí větší výhody. Olejové radiátory dávají teplo ještě dlouho poté, co je vypnete.
Dalších 5 fotografií v galerii
Za podobný designový kousek se nemusíte stydět nikde v interiéru / Internet

Zejména v tom se tak zásadně liší od přímotopů a nejrůznějších ventilátorů do zásuvky. Ty totiž fungují jako na baterky: začnou hřát, jakmile je zapnete, ale po opětovném vytažení z elektřiny pomalu nepoznáte, že byly zapnuté. A to může být někdy docela nevýhoda.

Díky topné spirále ušetří energii

Olejové radiátory stejně jako ostatní varianty topidel na elektřinu nejsou primárně dělané pro vytápění celého domu. Teplo by se totiž i jimi docela prodražilo. Přesto mají celou řadu výhod, takže už u mnohých získaly na oblibě. Uvnitř ocelových žeber totiž disponují topnou spirálou, která pomáhá udržet radiátor horký ještě dlouho po vypnutí. V místnosti zůstane déle teplo a majitelé tak ušetří spoustu energie. Nejsou navíc nijak drahé a mají dlouhou životnost.

Nejsou hlučné a nevysušují vzduch

Dalším pozitivem je skutečnost, že olejové radiátory nevíří prach a nevysušují vzduch. Nevadí tudíž ani alergikům. Na rozdíl od ventilátorů také neobtěžují hlukem. Manipulaci s nimi zvládne skutečně každý – stačí je strčit do zásuvky. Dají se vozit na kolečkách nebo díky konzolám připevnit na zeď. Stejně jako v případě klasických topidel už se vyrábějí v nejrůznějších designových provedeních. Mohou být opatřeny termostatem i ochranou proti zamrznutí. Nedopusťte, aby vám zamrzla voda v trubkách. Poradíme, jak se chránit.

V úvahu berte konkrétní prostory

Při rozhodování o koupi však pokaždé předem zvažte, jak velké prostory chcete vytápět. Na základě toho vyberete velikost, příkon i počet žeber. Poradit by vám měl odborník na prodejně. Objem místnosti vypočítáte vynásobením délky a šířky místnosti a výšky stropu. Když výsledek vynásobíte padesáti Watty, dostanete orientační výkon radiátoru vhodný pro dané prostory.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejhorší módní prohřešky, jakých se můžete dopustit při cestování

Nejhorší módní prohřešky, jakých se můžete dopustit při...

Ostrovy Turks a Caicos: Tak nádherné a klidné pláže najdete...

Jak vyřešit parkování na letišti, aby vás to nestálo...

Cestování s handicapem: Na které naše hrady a zámky se mohou...

Objevte kouzlo toskánské přírody a prožijete skvělou...

Karnevalové šílenství, na které se sjíždějí turisté z...

Zavřít reklamu