Šeřík, tulipán nebo palmu? Umělé květiny z hedvábí jsou tak věrohodné, že je od živých nerozeznáte

Interier 01. března 2019 | 10:21 — Marie Drahá
Možná jste to někdy také riskli a pak byli překvapeni reakcí ostatních: při pohledu na umělou pažitku na chodbě se vás zeptali, jak to děláte, že ji máte tak krásně rostlou. Přiznat se, nebo hrát mrtvého brouka? Přestože jsou umělé květiny považovány za vrchol nevkusu, nevěřili byste, kolik lidí má jimi vyzdobený byt.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nádhernou umělou dekoraci rozezná od živé málokdo / Shutterstock

Umělá kytka nikdy nenahradí živou, o tom není třeba diskutovat. Nemůžete k ní přičichnout, radovat se z toho, jak vám roste, ani využívat jejích čisticích účinků v bytě. Ovšem vzhledem se jí může podobat docela věrně.

Umělá a umělá je obrovský rozdíl

Při pohledu na levné atrapy, kterými si někteří zdobí hroby svých zesnulých, zřejmě kroutíte hlavou. Jenže mezi umělými květy je obrovský rozdíl. Zatímco takové, které by se někteří neodvážili dát ani nebožtíkům, stojí pár korun, skutečně kvalitní umělé květiny vyjdou na stovky až tisíce korun. Zato jsou k nerozeznání od živých. Takové kousky nekoupíte v obyčejném květinářství, ale ve specializovaných obchodech nebo e-shopech na internetu. Neváhají je používat ani bytoví designéři. A ani vy se jim proto vyhýbat nemusíte.

Nejkvalitnější jsou z hedvábí

V čem spočívá rozdíl mezi těmi, které vypadají kýčovitě a takovými, u kterých byste si ani nevšimli, že nevoní? Zásadní roli hraje pochopitelně jejich vzhled, který určuje materiál a ruční práce. Ty nejluxusnější květiny jsou totiž vyrobeny z hedvábí a mají natolik propracované detaily, že se ani nemůžete podivovat nad jejich vysokou cenou.

Naplňte vázu vodou a uvidíte

Zkrášlit domov si tak můžete v kteroukoliv roční dobu „řezanými“ umělými květinami, aniž byste přitom museli myslet na to, kde vydrží nejdéle nebo že vám za pár dní zvadnou. Plná váza umělých růží dokáže udělat nevídanou parádu v tmavém koutě na schodišti, ale také v obývacím pokoji, pokud ji ještě bez okolků naplníte vodou. Buďte si jisti, že při pohledu na skutečně kvalitní produkt nikdo nepozná, že jsou kytky ve váze umělé.

Vydrží i tam, kde se nedaří živým

Zrak ošálí i tvarovatelné stonky, které uvítají všichni, jež rádi aranžují. Z umělých květin lze vyrobit i nádherný věnec nebo dekorace na stůl. Obojí vám skutečně dlouho vydrží. Primárně ale uvítáte umělé květiny všude tam, kde potřebujete rozsvítit interiér a živým by se tam příliš nedařilo. Příkladem může být koupelna bez okna nebo tmavá chodba.

Stejně jako po „řezaných“ květech se můžete poohlédnout také po květináčích, které věrně napodobují své živé vzory. Chybu rozhodně neuděláte ani s dekoračními trávami, které se skvěle hodí do moderních interiérů. Přemýšlíte, čím si vylepšit a ozvláštnit interiér? Zkuste dekoraci, která se hodí naprosto všude.

Nemají rády sluneční paprsky

Údržba umělých květin je přitom minimální. Není třeba je zalévat ani hnojit, stačí je čas od času přetřít od prachu nebo jednoduše osprchovat ve vaně. Je pravda, že se jim příliš nelíbí na slunci, kde mohou vyblednout. Ale právě tam se budou hodit více než kde jinde živé rostlinky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čína objevila vzácné kameny z Měsíce, které mohou potvrdit teorii jeho vzniku

Zvětralé pivo nemusíte vylívat, ještě vám skvěle...

Zaštipujete na jaře jehličnany? Vyrobte si z výhonků...

Renovace nábytku s využitím látek je elegantní a nadčasová

Potřebujete i na jaře přitopit? Ekologické infrapanely...

Jak správně psům a kočkám vytáhnout klíště? Hlavně...

Využijte doma parádního domácího pomocníka. Pomůže vám s...

Zavřít reklamu