Kreativní nápady na úložné prostory pomohou proměnit chaotické dětské pokoje v jedinečné, čisté a krásné

Interier 05. dubna 2019 | 14:23 — Anna Novotná
Nejen kreativní nápady na úložné prostory, ale také dekorace pomocí recyklace stávajících prvků pomáhají transformovat dětské pokoje. Jeden z takovýchto nápadů může být třeba ručně vyrobený držák na časopisy. Plastická mapa světa, rozříznutá a zavěšená vertikálně na stěnu, vytvoří skvělý držák na jakékoliv dětské tajnosti a další vychytávky.
Dalších 7 fotografií v galerii
Design dětského pokoje vyžaduje kromě funkčního nábytku také dobrou organizaci / Shutterstock

Co takhle ušít na stroji kapsáře, vyrobené z rozličných kusů látky, a připevnit je ke zdi pomocí připínáčků? Design dětského pokoje vyžaduje kromě funkčního nábytku také dobrou organizaci.

Koše a kontejnery

Plstěné a kovové koše pomáhají udržet pořádek v hračkách. Kreativní kontejnery, použité místo obvyklých plastových stohovatelných zásobníků nebo proutěných košů, jsou skvělé pro třídění knih a dětských hraček, ale jsou vhodné i pro organizaci dětské ložnice v atraktivním a jednoduchém stylu. Kontejnery ve stylu vintage přidávají zase dětskému pokoji osobnost a jedinečné kouzlo.

Stará skříň může být krásnou dominantou

Na poličku, umístěnou v nohách postele, lze uložit knihy a dětské hračky. Zrcadlo v čele postele zase opticky rozšiřuje prostor. Stará skříň je pěkný kus nábytku a po drobných úpravách může být i stylovou dominantou dětského pokoje. Udržuje oblečení a dětské hračky mimo dohled, avšak snadno přístupné. Jedná se o univerzální nábytek, vhodný k ozdobení dětské ložnice nebo jako další úložný prostor do jiné místnosti.

Barvy a vzory

Nástěnné police udržují podlahu v čistotě. Eklektický mix dekoračních vzorů vypadá zajímavě a krásně v moderních pastelových odstínech a hezky kontrastuje s moderním závěsným osvětlením. Šuplíky natřené zelenou barvou budou skvěle kontrastovat s tapetami a závěsy v tlumenějších odstínech. Menší krabice na stole jsou ideální pro malé předměty, školní potřeby a hračky. Knihy vypadají dobře a spořádaně srovnané nejen na policích, ale i ve vysokých regálech.

Dynamické vzory tapet s malovanou šachovnicí, puntíky nebo geometrickými motivy jsou ideální pro přidání energické atmosféry do celého prostoru dětského pokoje. V ložnici menších dětí zvažte montáž jednotlivých polic, namísto velké knihovny pro uložení knih a hraček. Nástěnné policové systémy uspořádají interiér, uchovávají předměty snadno dostupné a na očích, ale podlaha zůstane prázdná, takže pokoj bude vypadat větší, než ve skutečnosti je. (Dále čtěte: Umění Feng Shui ve vašem obývacím pokoji).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v...

Nezapomenutelný zážitek: Nejkrásnější řecké pláže s...

Trojměstí: Turistický skvost na severu Polska

Aby se vaše dovolená neproměnila v peklo. Pozor na největší...

Zažijte úžasnou letní dovolenou: Navštivte jednu z...

Poznejte Provence. Kraj levandule a umělců vás okouzlí...

Zavřít reklamu