Žhavé trendy bydlení letošního léta: Vyšívané polštáře i geometrické tvary

Interier 18. června 2019 | 17:16 — Marie Drahá
Dávat staršímu nábytku novou tvář a vlastně i šanci na další využití je trendem posledních let a letošní léto nebude výjimkou. Udržitelnost se stále drží v oblasti životního stylu na špici. Rozhodli jste se přečalounit staré křeslo? Oblečte jej do hořčicové, oceánové nebo korálové.
Další 4 fotografie v galerii
Barva v odstínu oceánské modré se k létu skvěle hodí / Internet

Pravidelnou obměnu celé domácnosti si může dovolit jen málokdo. Recyklace je tak ideálním způsobem, jak byt znovu zvelebit a přitom nepřečerpat bankovní konto. Chcete dát své domácnosti větší šmrnc? Pořádně se rozhlédněte po všech pokojích a zvažte, která zařízení a doplňky by si letos zasloužily dostat nový kabát.

Recyklujte, co se jenom dá

Často stačí změnit barvu nátěru nebo pořídit sedačce nový potah. Hodně dělá i volba dalších textilií v bytě. Nejde totiž o to, jít za každou cenu ruku v ruce s módními trendy. Jinak řečeno věci, které fungují, není třeba měnit – stačí jim jen znovu navrátit půvab. I o tom je udržitelnost.

Nebojte se kombinovat různé styly

V kurzu je také minimalismus. Pokud se tedy chcete cítit ve své domácnosti dobře, zkuste ji nejdříve provzdušnit. Není přitom třeba striktně se držet jednoho stylu a všeho ostatního se zbavovat. Trendem je totiž kombinace různých stylů – ovšem v podobných barevných odstínech. Jedině tak docílíte toho, že se z vašeho bytu nestane nevkusný budoár.

Hořčicová je stále v kurzu

Jaké barvy jsou letos v létě trendy? Stále neuděláte chybu s hořčicovou, spíš než na doplňcích se ale bude vyjímat na větších kusech nábytku. Skvěle ladí se dřevem, které nechybí téměř v žádné domácnosti, doplňuje se také s kovem nebo se sklem. Ostatně frčí sedmdesátky, kdy se tato barva často kombinovala s šedou, zelenou a geometrickými tvary.

Dejte přednost vyšívaným vzorům

Korálové a pudrové odstíny jsou další možnou volbou. Výborně si rozumí například s tmavě modrou. S čím vším se dá kombinovat tmavě modrá, jsme psali zde. Rozhodně ale vsaďte při dekorování na členitost a texturu. Letos dostává přednost před hladkou variantou. V kurzu je tedy vše vyšívané, pletené nebo háčkované.

Modrá je barvou léta

K létu se hodí rovněž odstíny modré, ideálně v barvě moře a oceánu. Sladit je můžete se zelenou a veškerými přírodninami. Ty totiž z módy nikdy nevyjdou. Nemusíte se proto bát nadčasového bambusu, který vnese do vaší domácnosti trochu exotiky. Výborně se hodí i na terasu nebo do zimní zahrady.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V Kanadě zmizely tisíce let staré ledové příkrovy. Naplnila se černá předpověď vědců z roku 2017

I alergici si mohou dopřát polštáře a peřiny z peří....

Vyrobte si z rajčatových listů postřik proti mšicím....

Zalévání stromů. Mnoho lidí se při této zdánlivě...

Staré cihly nevozte na skládku, ještě vám mohou dobře...

Nezkracujte psovi ocas, připravíte ho tak o jednu důležitou...

Dřevěné prkénko by měl mít v kuchyni každý. Na jeho...

Zavřít reklamu