Žhavé trendy bydlení letošního léta: Vyšívané polštáře i geometrické tvary

Interier 18. června 2019 | 17:16 — Marie Drahá
Dávat staršímu nábytku novou tvář a vlastně i šanci na další využití je trendem posledních let a letošní léto nebude výjimkou. Udržitelnost se stále drží v oblasti životního stylu na špici. Rozhodli jste se přečalounit staré křeslo? Oblečte jej do hořčicové, oceánové nebo korálové.
Další 4 fotografie v galerii
Barva v odstínu oceánské modré se k létu skvěle hodí / Internet

Pravidelnou obměnu celé domácnosti si může dovolit jen málokdo. Recyklace je tak ideálním způsobem, jak byt znovu zvelebit a přitom nepřečerpat bankovní konto. Chcete dát své domácnosti větší šmrnc? Pořádně se rozhlédněte po všech pokojích a zvažte, která zařízení a doplňky by si letos zasloužily dostat nový kabát.

Recyklujte, co se jenom dá

Často stačí změnit barvu nátěru nebo pořídit sedačce nový potah. Hodně dělá i volba dalších textilií v bytě. Nejde totiž o to, jít za každou cenu ruku v ruce s módními trendy. Jinak řečeno věci, které fungují, není třeba měnit – stačí jim jen znovu navrátit půvab. I o tom je udržitelnost.

Nebojte se kombinovat různé styly

V kurzu je také minimalismus. Pokud se tedy chcete cítit ve své domácnosti dobře, zkuste ji nejdříve provzdušnit. Není přitom třeba striktně se držet jednoho stylu a všeho ostatního se zbavovat. Trendem je totiž kombinace různých stylů – ovšem v podobných barevných odstínech. Jedině tak docílíte toho, že se z vašeho bytu nestane nevkusný budoár.

Hořčicová je stále v kurzu

Jaké barvy jsou letos v létě trendy? Stále neuděláte chybu s hořčicovou, spíš než na doplňcích se ale bude vyjímat na větších kusech nábytku. Skvěle ladí se dřevem, které nechybí téměř v žádné domácnosti, doplňuje se také s kovem nebo se sklem. Ostatně frčí sedmdesátky, kdy se tato barva často kombinovala s šedou, zelenou a geometrickými tvary.

Dejte přednost vyšívaným vzorům

Korálové a pudrové odstíny jsou další možnou volbou. Výborně si rozumí například s tmavě modrou. S čím vším se dá kombinovat tmavě modrá, jsme psali zde. Rozhodně ale vsaďte při dekorování na členitost a texturu. Letos dostává přednost před hladkou variantou. V kurzu je tedy vše vyšívané, pletené nebo háčkované.

Modrá je barvou léta

K létu se hodí rovněž odstíny modré, ideálně v barvě moře a oceánu. Sladit je můžete se zelenou a veškerými přírodninami. Ty totiž z módy nikdy nevyjdou. Nemusíte se proto bát nadčasového bambusu, který vnese do vaší domácnosti trochu exotiky. Výborně se hodí i na terasu nebo do zimní zahrady.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci NASA otevřeli 40 let zapečetěné vzorky z měsíčního povrchu. Ukrývají důležité informace

Pavučinky, plíseň nebo hnědnutí listů? Možná vaše...

Našli jste na zahradě ježka? Poradíme vám, jak mu pomoci...

Nalákejte si veverky na svou zahradu. Připravte jim krmítko a...

Jak správně skladovat potraviny v mrazáku a jaká je jejich...

Jak rychle a levně dát nový vzhled staré kuchyni

Papírová pohroma aneb co dělat, když s prádlem vyperete i...

Zavřít reklamu