Praktické tipy, které vám zpříjemní a usnadní život v podkroví

Interier 17. prosince 2019 | 07:23 — Marie Drahá
Bydlet pod střechou má svá specifika. Je třeba počítat s šikmými stěnami, střešními okny i úzkými zákoutími. To všechno vyžaduje nápaditá řešení. Inspirujte se našimi tipy, která promění tmavé podkroví v bydlení snů.
Dalších 7 fotografií v galerii
I v podkroví si můžete vytvořit bydlení snů / Internet

Největším problémem v podkroví bývá nedostatek světla. I to je jeden z důvodů, proč se většinou nerozděluje příčkami, ale ponechává otevřené. Existují možnosti, jak jednotlivé místnosti rozdělit. Můžete využít policové díly, prosklené stěny i kovové konstrukce.

Podkroví sluší řetěz s žárovkami

Velmi důležitý je v podkrovním bytě výběr svítidel. Někdy může být problém zavěsit na šikmou plochu centrální lampu. Ideální jsou pro tento prostor textilní kabely s objímkami na žárovku. Dají se zapojit do zásuvky nebo připojit do elektrického rozvodu. Velmi nápaditě vypadají žárovky pověšené na trámě.

Plisé žaluzie zastíní konkrétní část okna

Nedostatek světla v podkroví kompenzují sluneční paprsky dopadající do prostoru střešními okny. Ani ty ale nejsou příliš žádoucí. Bez kvalitního stínění se přebývá především v létě pod střechou dost těžko. Řešením jsou venkovní rolety, textilní rolety či žaluzie plisé. U těch si přesně nastavíte, kterou část okna potřebujete zastínit.

Stupňovité skříňky jsou značka ideál

Do podkroví se nehodí jakýkoliv nábytek. Problém může být postel s vysokým čelem i vysoké knihovny. Šikovnou variantou bývají stupňovité regály a skříňky, které se vejdou do jakékoliv šikminy. Pozor dejte i na jejich rozmístění. Nebylo by fajn, abyste se při každém vstávání z postele nebo pohovky praštili do hlavy.

Odpočívejte na pohodlné lavici

Není nad multifuknční nábytek, který slaví svůj návrat ve velkém. V podkroví užijete pojízdné stolky i stolíky a židličky v jednom. Praktické jsou také textilní pufy, které přemístíte tam, kde je zrovna potřebujete. Oceníte rovněž lavici ve výši nadezdívky pod okny, do níž uložíte vše potřebné a ještě poslouží k lehké relaxaci vašich dětí.

Veškeré oblečení patří do šatny

Nebudete litovat, pokud zainvestujete do šatny na míru. Nejenže nebudete mít podkroví zaplněné šatníky a komodami s oblečením, ale takto je budete mít hezky všechno na jednom místě. Alternativou jsou úložné systémy, které si lze složit podle vlastních priorit.

Zvolte schody, které šetří místo

Mezonet se neobejde bez přístupu do horního patra. Nejméně prostoru zaberou točité schody. Jestli máte z podkroví přístup rovnou na půdu, pak je nejlepším řešením zateplený vstup v kombinaci s celokovovými či dřevěnými stahovacími schody. Dále čtěte: Bydlení v podkroví znamená řadu výhod. Na co si však dát při úpravách a zařizování největší pozor?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Atomové bomby z období studené války umožnily vědcům určit věk největší ryby světa

Mytí potravin považuje většina lidí za správné. Jenže...

Šeřík zkrášlí a provoní každou zahradu. Duben je...

Při výběru sedačky se zaměřte i na potahovou látku....

Provoz venkovního bazénu není levný. Jsou ale možnosti, jak...

Žárlivost a urážlivost nejsou ryze lidské vlastnosti. Tyto...

Rozbitá zahradní hadice může ještě posloužit. Snadno z ní...

Zavřít reklamu