Sladit koberec s nábytkem není žádná věda. Držte se těchto pravidel

Interier 16. ledna 2020 | 11:15 — Marie Drahá
Máte zařízený byt, ale rozhodli jste se pro koupi či obměnu doplňků a dekorací? Pak nemůžete zapomenout ani na koberce, které nejenom domácnost příjemně vyhřejí, ale dokážou ji také zajímavě oživit. Chcete, aby koberec dokonale zapadl do interiéru? Slaďte jej s nábytkem.
Dalších 5 fotografií v galerii
Vhodně zvolený koberec dokáže interiér zvýraznit / Internet

Celoplošné koberce na čas z našich domácností úplně vymizely, ale znovu se vracejí na scénu. Důvodem jsou mimo jiné menší prostory, které vyjdou co do pořízení i nákladů poměrně levněji. Málokdo si pokryje koberci celý byt, některé pokoje si však bez nich nedokáže představit. Volit lze mezi menšími kusovými koberci nebo už zmíněnými celoplošnými, jejichž výběr je třeba obzvlášť dobře zvážit.

Pět pravidel pro výběr koberce

Kromě velikosti a požadovaného materiálu je třeba sledovat barvy. Právě ty by měly vhodně doplnit nábytek i stěny v místnosti.

1. Prvním řešením, které se nabízí, je jít tón v tónu. Máte byt laděný do bíla, ale hnědé podlahy? Pak si můžete dovolit světlý koberec. Jestli jste ale vybrali dřevěné vybavení včetně podlahy, pak bude lepší zvolit kontrast.
2. Skvěle vypadá světlá podlaha doplněná tmavším nábytkem nebo tmavá podlaha v kombinaci se světlým vybavením. Moderní interiér pak oživí koberce, které hrají všemi barvami. Zastánci klasického interiéru se nemusí bát orientálních koberců. Budou se dobře vyjímat ve starší i modernější domácnosti.
3. Máte v místnosti více barev a toužíte po barevném koberci? Platí, že v jednom pokoji by měly být maximálně tři základní odstíny. Při výběru se tedy držte těch, které už doma máte.
4. Zatímco v obývacím pokoji se můžete při koupi koberce vyřádit, v případě ložnice se vždy držte decentnějších tónů. Nemusíte jít za každou cenou cestou kontrastu. Toho lépe docílíte barevnými doplňky – ať už je to povlečení, polštářky nebo závěsy. Postel s nebesy není jen pro romantiky. Pomáhá řešit i problémy s nespavostí, zjistíte zde.
5. Dětský pokoj představuje výjimku. Tam si můžete dovolit prakticky cokoliv. Pohádkové postavičky i malované vzory se nebojte sladit i s barevným nábytkem v závislosti na pohlaví dítěte. Pokud jste šli do bílého nábytku, pak bude pokoj vypadat hravě a navíc vkusně.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Kácení Amazonského pralesa může způsobit další pandemii. Je totiž doslova zamořen nejrůznějšími viry

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Zavřít reklamu