Neobyčejné noční stolky. Jsou originální a nezaberou tolik místa

Interier 26. února 2020 | 11:05 — Marie Drahá
Řada lidí si bez dvou totožných nočních stolků nedokáže ložnici vůbec představit. Jenže co když je v ní málo místa? Nebo jej jeden z partnerů prakticky nevyužívá? Stylová ložnice si žádá víc než jen uniformovanost. Zkuste si ji trochu zpestřit.
Dalších 6 fotografií v galerii
Není nutné mít vedle postele stolek ze stejné sady / Archiv

Noční stolek slouží k tomu, abychom si na něj odložili hrnek, knížku, budík, mobil nebo také brýle. Většinou není problém sehnat stejný kus nábytku jako máme postel. Taková kombinace vypadá sice sladěně, ale nijak zajímavě, navíc nemusí každému vyhovovat. Co když byste rádi trochu zaexperimentovali?

Police se vleze i do těch nejmenších prostor

V menších bytech řeší lidé hlavně nedostatek místa. Klasické noční stolky mohou výrazně ubrat z prostoru, který lze využít i jiným způsobem. Není přitom nutné zbavovat se odkládací plochy. Řešením totiž může být například menší polička. Dá se přišrubovat vedle postele nebo nad postel. Každý zvolí takovou velikost i design, jaké se mu do vlastní ložnice a případně k vlastní polovině postele hodí.

Výhodou malých polic je, že se vlezou opravdu všude a současně prostor provzdušní. Sáhnout můžete i po takových, které se dají připevnit na krajnici postele. Bát se přitom nemusíte ani oblých tvarů nebo výraznějších barev.

Stačí vám málo? Postavte si k posteli špalek

Častou alternativou ke klasickým nočním stolkům bývají také odkládací stolky různých typů a velikostí. Mohou být řešením pro všechny, kdo chtějí zachovat v ložnici jednotný styl. Každý z partnerů si jednoduše vybere kousek, který mu vyhovuje. Místo stolku může zaujmout také dřevěný špalek, který se hodí nejen pro staromilce, stále častěji bývá k vidění i v moderních interiérech.

Nechcete investovat nebo hledáte okamžitou provizorní variantu? Seskládejte si k posteli komínek z knížek nebo vedle ní položte hezkou krabici. Účel splní stoprocentně a vaší ložnici dodá nedbalý a ležérní styl. Třeba do té doby, než se rozhodnete pro to, co v ní bude vypadat skutečně nejlíp. Dále čtěte: Prosvětlit tmavý byt nemusí být nijak složité. Stačí pár chytrých fíglů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se...

I alergici si mohou dopřát polštáře a peřiny z peří....

Vyrobte si z rajčatových listů postřik proti mšicím....

Zalévání stromů. Mnoho lidí se při této zdánlivě...

Zavřít reklamu