I z jedné jediné palety lze vytvořit zajímavé kousky nábytku

Interier 28. února 2020 | 14:40 — Helena Malá
Nábytek z palet se stále těší velké oblibě. Za pár korun si z nich lze postavit takřka cokoliv - obývákové stěny, pohovky, barové pulty, venkovní posezení i manželské postele. Jenže ne každý má k dispozici dostatek "stavebního materiálu". Vůbec to ale nevadí, přesvědčíme vás, že i z jedné jediné palety můžete vytvořit hezký nábytek.
Dalších 6 fotografií v galerii
Z palet lze sestavit nejrůznější nábytek / Archiv

Nábytek z palet si lidé oblíbili hned z několika důvodů. Jednak získají nevšední kousek, ale hlavně ušetří nemalé peníze, které by jinak vynaložili za běžný nábytek. Na své si přijdou i ekologové, protože když se jim nábytek ohledí, mohou jej jednoduše spálit v kamnech, pokud tedy nechali palety v přírodní podobě.

Pokud si ale chcete z palet udělat venkovní posezení nebo manželskou postel, musíte mít po ruce opravdu pořádnou zásobu palet. Ne každý je ale schopen si tolik palet sehnat. A právě pro vás máme inspiraci, jak lze vytvořit nábytek i z pouhé jedné palety.

Botník

Chybí vám v předsíni místo na boty? Připevněte ke zdi jednu paletu a botník je na světě. Můžete ji před montáží ještě natřít barvou podle svého gusta. Kromě bot můžete horní část palety využít ještě na nejrůznější dekorace, třeba květináče. Pokud byste ale nahoře raději ocenili celistvou plochu, stačí uřezat na míru desku a k paletě ji seshora přišroubovat.

Knihovna

Jste knihomol a už své poklady nemáte kam dávat? Opět váš problém vyřeší jedna jediná paleta. Podobně jako v případě botníku stačí paletu natřít barvou, která bude ladit se zbytkem interiéru, připevnit ke zdi a je hotovo. Výhodou je, že pokud byste později sehnali další paletu, stačí ji přidělat nad tu stávající, či vedle ní, a vaše knihovna se tak pěkně rozšíří.

Pracovní stůl

Pracovní stůl se hodí snad v každé domácnosti, ocení jej studenti i dospělí. Přimontujte paletu na zeď a do spodní části na ocelová lanka přimontujte desku. Rázem vám vznikne praktický pracovní stůl s policemi na vše potřebné.

Konferenční stůl

Jedna jediná paleta vám stačí i k výrobě konferenčního stolku v obývacím pokoji. Opět může mít několik podob. Paletu lze jen tak postavit před sedací soupravu. Pokud ale k paletě přimontujete nábytková kolečka, stane se váš konferenční stolek mobilním, což oceníte třeba při vysávání. Co se týká horní desky, můžete paletu nechat v původní podobě, nebo na ni dát dřevěnou nebo skleněnou desku, aby vám škvírami nepropadávaly drobné předměty.

Stojan na víno

Jestliže milujete víno a ve vaší domácnosti se někde ve spíži kupí láhve vína, možná oceníte stojan z palety. Opět stačí paletu natřít podle vašeho vkusu a přimontovat na zeď v kuchyni, jídelně nebo obývacím pokoji. Kromě láhví vína můžete do palety dát i jiné věci, záleží to čistě na vás. O tom, že i starou a nepotřebnou matraci lze ještě prakticky využít, se dočtete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu