Záclony nahrazují průsvitné rolety. Jsou moderní, praktické a dají se ovládat i z postele

Interier 09. března 2020 | 11:51 — Marie Drahá
Staromilci na ně nedají dopustit, milovníci moderních interiérů od nich ve velkém upouštějí. Záclony v domácnostech stále častěji nahrazují římské rolety. Vypadají atraktivně a dají se pořídit za přijatelnou cenu. Chytré rolety se navíc obejdou bez vaší asistence – stačí mít po ruce mobil.
Dalších 6 fotografií v galerii
Římské rolety se dají nainstalovat na jakoukoli velikost okna a lehce se ovládají / Internet

Komu je z ulice vidět do oken, bez zastínění se neobejde. Záclony a závěsy jsou textilním doplňkem, který dokáže interiér příjemně povznést a zútulnit. Průsvitné římské rolety jsou novým trendem a představují moderní řešení. Na rozdíl od záclon je jejich ovládání praktické a nabízí podstatně víc možností.

Montáž i ovládání jsou snadné

Instalují se nejčastěji na stěnu či na strop před vnitřní část okna a na velikosti okna nejsou nijak závislé. Součástí rolet je jednoduchý řetízkový mechanismus, který je umožňuje nastavit do libovolné polohy a posouvat jimi. Montáž je snadná a zvládne ji i amatér.

Náročná není ani údržba rolet. Bývají vyrobeny z materiálu, který snese vysavač i vlhký hadřík. Textilní rolety lze pak sundat a běžně vyprat v pračce. Hodí se to zejména v případě, že vám zastiňují až pět metrů dlouhé okno. Tehdy je lepší zvolit i dálkové ovládání.

Chytré rolety se stáhnou samy

Díky speciální aplikaci pro chytré rolety, kterou si lze stáhnout do smartphonu, můžete ovládat každou žaluzii v domě zvlášť nebo si vytvořit skupiny a spouštět rolety najednou. Aplikace umožňuje nastavení doby, kdy se mají rolety stáhnout či vytáhnout, případně různé světelné scény. S chytrými roletami zkrátka lze vstávat biologicky, podobně jako je tomu u moderních budíků, o kterých jsme psali zde.

Hodí se i k moderním závěsům

Nechcete se vzdát závěsů? Římské rolety jdou kombinovat i s moderními závěsy, jen je třeba obě dekorace v místnosti výškově sjednotit. Výsledek je jedinečný.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu