Bílé dveře se hodí do každého interiéru. A umí být i neviditelné

Interier 01. dubna 2020 | 16:25 — Marie Drahá
Navzdory proměnlivým trendům se řadí bílé dveře v interiéru mezi stálice. Není divu. Vypadají elegantně, byt prosvětlí, opticky zvětší a hodí se k jakémukoliv stylu bydlení. Za jistých okolností o nich nemusíte v domě ani vědět.
Dalších 5 fotografií v galerii
Bílé dveře dokážou interiér prosvětlit a opticky zvětšit / Internet

Interiérové dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků zařízení každého bytu. Často se klade důraz na to, aby ladily s podlahou. Bílé dveře splňují tuto podmínku za všech okolností. Tón v tónu vytvoří čistý a elegantní look, v případně výraznější podlahy kýžený kontrast. Hodí se k dřevěnému zařízení, kde se postarají o to, aby byt zbytečně nepřeplácaly tři různé dřevodekory. Bílé dveře sluší podlaze imitující beton i všem šedým odstínům.

Bílá nemusí být nuda

Podobně jako jiné typy dveří nabízejí výrobci varianty prosklené, plné, kazetové i hladké. Vybírat lze z klasických modelů i moderních trendů. Bílé dveře nejsou nuda. Mohou se naopak stát dominantním kouskem v interiéru - například když zvolíte dveře posuvné nebo je ozvláštníte detailem, jako je ozdobná lišta, rámeček, vyfrézovaná linka či kovový proužek.

V závislosti na provedení lze bílé dveře kombinovat s různými styly bydlení. Zapadnou do Provance i skandinávského interiéru, hodí se k modernímu art-deco a dalším trendovým stylům bydlení. Vše je pouze otázkou vzhledu. Bílou na dveřích totiž můžete zkombinovat příkladně s černou, dřevem i kovem. Materiály a barvami, které jsou použity na menší detaily a komponenty, jako je rámeček prosklení, kování nebo panty.

Když o nich nechcete vědět

Největším strašákem bílých dveří bývá údržba. Faktem je, že jsou náchylnější na nečistosty než ostatní barvy a dekory, nicméně kvalitní čisticí a ochranné prostředky lze v dnešní době sehnat poměrně snadno. Bílé dveře také mohou na bílé stěně doslova zaniknout. Tuto nevýhodu však mnozí využívají ve svůj prospěch, když potřebují dveře do spíže či do sklepa „schovat“. V takovém případě je vhodné zvolit mat a bezobložkovou zárubeň. Dostaví se efekt „neviditelných dveří“. Dále čtěte: Nevybírejte interiérové dveře jako poslední, dokážou významně změnit vzhled domácnosti. Poradíme, s čím je sladit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sledování polohy svých uživatelů. Internetový gigant čelí rozsáhlé žalobě

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu