Koupelnové předložky jsou praktickými a estetickými doplňky. Jaký zvolit materiál?

Koupelna 15. října 2017 | 10:12 — Anna Novotná
Je velmi nepříjemné a zároveň také nebezpečné stoupat po koupeli mokrýma nohama na kluzkou podlahu. Pokud tedy chceme zvýšit komfort a bezpečnost v naší koupelně, určitě by v ní neměla chybět koupelnová předložka. Předložky jsou k dostání v různých materiálech, designech i velikostech, mohou se tak stát také elegantním designovým doplňkem.
Další 1 fotografie v galerii
Koupelnové předložky jsou po ručnících, osuškách a županech jediným textilem dotvářející barevnost vaší koupelny / Shutterstock

Za poslední desetiletí si koupelny prošly značným vývojem. Už dávno neslouží jen k nutné hygieně, ale také představují místo pro relaxaci. Pojetí koupelny, jak je vybavená a sladěná záleží však jen na samotném majiteli. Avšak existuje vybavení, které by v těchto prostorách rozhodně nemělo chybět. A tím jsou koupelnové předložky, které mají hned několik výhod.

Výhody koupelnových předložek

Zvyšují v koupelně bezpečí, kde hrozí sklouznutí po mokré podlaze. Mezi jejich přednost patří i snadná údržba a fakt, že snesou vlhké prostředí. Jako další výhoda je, že noha po příjemné koupeli nespočine na studeném. Ale na materiálu, příjemným na dotek. Předložky přispějí rovněž k zabydlenému pocitu a podpoří celkový vzhled koupelny.

Jestliže předložka ladí i s dalšími koupelnovými doplňky, bude koupelna vypadat uceleně. Tímto se staly předložky důležitými bytovými doplňky. Spodní strana může být opatřena protiskluzovou vrstvou. Z horní strany většinou disponují vynikající savostí.

Jaký zvolit materiál?

Předložky z přírodních materiálů

Ty se v poslední době těší největší oblibě. Co se týká koupelnových koberečků, může se jednat o přírodní přízi, nebo předložky z žinylkové bavlněné příze. Využívány jsou především zemité nebo pastelové barvy. 

Předložky ze syntetických vláken

Jedná se o polyamidová vlákna, která disponují lepší tvarovou pamětí. Dále o polyakrylová vlákna, která dodávají pružnost a jemnost. Mezi další oblíbené koupelnové předložky se syntetickým vláknem, patří polyakrylová mikropříze. Dodává povrchu jemnost, hebkost a hlavně vynikající savost.

Plastové předložky

Vypadají velmi hezky, ale jsou nepraktické. Jejich strukturovaný povrch, se hůře čistí a zadržují mikroby. Mají rovněž mnohem kratší životnost.

Dřevěné předložky

Ty můžeme znát, již z dávné minulosti. Dřevo, je pro tento způsob užití velice vhodné. V místnosti působí útulně, příjemně. Jeho povrch na rozdíl od plastových předložek, není tak vrapatý a nezadržuje tolik nečistot.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás...

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do...

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v...

Nudíte se na dovolené? Zkuste se plavit na obrovské luxusní...

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...