Umyvadla na desce jsou elegantním prvkem koupelny a šetří prostor

Koupelna 20. prosince 2017 | 16:13 — Marie Drahá
Mají dlouhou životnost a umí být velmi variabilní. Záleží totiž jenom na vás, kam přesně si je umístíte. Umyvadla položená na desku se těší v českých domácnostech čím dál větší oblibě. Před koupí je však dobré zvážit, kam umístíte baterii. Umyvadlo pro ni totiž prostor nemá.
Další 3 fotografie v galerii
Umyvadla na desku se prodávají různých tvarů i velikostí / Pixabay

Podle průzkumů si myjeme ruce v průměru pětkrát za den. To svědčí o tom, že umyvadlo je důležitým prvkem v bytě. Jeho koupi bychom měli věnovat stejnou pozornost jako dřezu nebo posteli. Při každodenním provozu by nás nemělo obtěžovat a poskytovat prostor. Výhodou umyvadla na desce je, že nabízí i prostor kolem. Bývá designovou dominantou každé koupelny. Jaké jsou trendy v koupelnách, zjistíte zde.

Materiál

Umyvadla na desku nabízejí koupelnová studia například z litého mramoru. Na rozdíl od keramiky umožňuje velkou variabilitu tvarů. Tím, že vytváří přesné hrany, zaručuje umyvadlům také dlouhou životnost. Výhodou litých umyvadel je, že mají rovné dno, takže je lze na desku snadno usadit.

Tvar

Vybírat lze mezi jednoduchými obdélníky, kruhy nebo třeba obdélníky osvěženými prohnutou linií. Zejména pro rodiny lze doporučit dvouumyvadlo. Namísto dvou klasických umyvadel vznikne prostor pro dvě mycí plochy bez zbytečných hran a s jedním odtokem. To usnadní i čištění.  

Prostor  

Desky, na které se umyvadla pokládají, se také vyrábějí v několika velikostech, materiálech i barvě. Do větších koupelen se hodí robustnější typy. Svobodu v rozhodování, kam umyvadlo posadit, umožňuje univerzální deska. Je totiž dodávána bez předvrtaného otvoru. Upevňuje se na běžné konzole. Desky pod umyvadla jsou voděodolné a odolají i náročnému koupelnovému provozu.

Baterie

Umyvadla na desku doplňuje celá řada vysokých stojánkových baterií nebo podomítkových baterií. Není pravda, že musí stát přímo na prostředku umyvadla. Záleží, kde je to pro vás nejvíc praktické. Doporučuje se pořídit si baterii vyšší, aby zajistila pohodlné umývání a voda nestříkala všude kolem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Simona Krainová omládla během hodiny, aniž by tekla krev!

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Věděli jste, že vysavač listí může způsobit více škody...

Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Mrkev v zimě a z vlastní zahrádky? Jakou zeleninu sklízet i v...

Zavřít reklamu