Koupelna podle Feng-shui: Ovlivňuje peníze i naše zdraví

Koupelna 21. ledna 2018 | 09:13 — Marie Drahá
Koupelna je spojená s energií vody. Podle tradičního čínského umění Feng-shui ovlivňuje peníze i naše zdraví. Ohrozit je mohou problémy s odpadem nebo kanalizací, ale i takové „drobnosti“, jako je zvednuté záchodové prkýnko nebo věci válející se všude kolem.
Další 4 fotografie v galerii
Tradiční čínské učení preferuje přírodní materiály a pastelové barvy / Pinterest

Podle zásad Feng-shui by měla být koupelna na severní straně domu. Právě tam se totiž nejlépe kumuluje energie vody. Koupelna není vhodná ve středu obydlí, blízko vchodu, vedle kuchyně ani vedle ložnice. Jakoukoliv místnost totiž dokáže do určité míry oslabit. Někteří majitelé dokonce upřednostňují stavbu sociálního zařízení bokem obytné části.

Jak má vypadat koupelna podle Feng-Shui?

• Feng-shui v každém případě propaguje mít koupelnu i toaletu zvlášť. O výhodách a nevýhodách obou variant jsme psali už zde. Pokud to není možné, radí oddělit je od sebe zdí, nebo jakoukoliv přepážkou. Využít lze paraván nebo například koupelnové skříňky. Určitě však nesmí být wc naproti dveřím. Záchod je třeba v každém případě zavírat, aby nám neunikala energie. Týká se to také okna (krom větrání), dveří nebo koše na prádlo. Pozor je třeba si dát také na kapající kohoutek. Znamená totiž nerozhodnost! Vana by potom měla stát v jihozápadní části místnosti.

• Koupelna je místem, kde se odplavuje špína. Podle čínského učení však nesouvisí jen s očistou těla, ale i duše. Zastánci Feng-shui proto radí udržovat místnost v maximální čistotě. Týká se to nerezových kohoutků, ale zbytečných ozdob i drobností, které je lepší ukrýt do stylových dóz. Hlavně žádný chaos nebo mokré ručníky na zemi. Na očích by neměly být ani léky. Zvyšují podle učení pravděpodobnost užívání.

• Velkým plusem v koupelně je okno, které umožní přirozené větrání. Pokud jej v místnosti nemáte, je třeba zajistit dobré osvětlení a také odvětrávání. Nemůže chybět zrcadlo, ovšem bez šmouh. Kvůli energiím je zakázané umisťovat zrcadla naproti sobě.

• Feng-shui preferuje přírodní materiály – teda dlažbu nebo dřevo. Svou roli v koupelně však hrají právě i zrcadla nebo lesklé předměty, které zajišťují zvedání energie směrem nahoru.

• Podle Feng-shui je pro koupelnu nejvhodnější bílá barva. Nepůsobí totiž na cirkulaci vodní energie. Hodí se ale i jakékoliv světlé pastelové tóny. Tmavé a výrazné barvy mohou být jen ve spodní části místnosti, ale jsou v podstatě zapovězené. Dobré je zvolit podobné barvy i pro ručníky nebo závěsy. S elementem vody se pojí i modrá.

Náš tip:

Aby byla koupelna skutečnou oázou klidu, dejte si na ní záležet. Zamezte povalování věcí a využijte hezké úložné prostory. Na zeď si pověste obrázky a nezapomeňte na svíčky! Pro dokreslení atmosféry můžete dokoupit vonné oleje.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu