Bílé spáry v koupelně? Je to peklo a neodložíte z ruky kartáček

Koupelna 04. dubna 2018 | 15:38 — Marie Drahá
Bílá barva ke koupelně patří. Působí čistě, neutrálně a lze ji zkombinovat s věčně nadčasovým dřevem. Pokud toužíte po tom, mít ji v jednom stylu, dobře si však promyslete, v jaké barvě si necháte udělat spáry. Světlá může být problém.
Další 4 fotografie v galerii
Chcete se v koupelně udřít? / Shutterstock

Komplet bílá koupelna? V katalogu vypadá přímo ukázkově. Někdy ale nestačíme domyslet, jak častou údržbu bude vyžadovat. I ty nejšikovnější domácí uklízečky už za několik měsíců naříkají nad bílou podlahou. Umí na ní být totiž vidět každý flek. Obzvlášť pokud si nechaly udělat v období ideálů na bílo také spáry.

I otrokům úklidu bílá časem zašedne

Tomu, aby se v nich neusazovala špína, zabráníte jen těžko. Přece jen je to podlaha, kam sedá prvotně veškerý prach a občas po ní projdete i se špinavýma nohama. Jenže špinavé spáry táhnou oči. Pokud se na ně nechcete dívat, nezbývá než týden co týden brát do rukou starý zubní kartáček a projíždět spáru po spáře. I tak podle zkušeností časem zašednou.

V kombinaci s barevnou získá šmrnc

Navzdory obrázkům a radám prodejců je proto lepší zvážit jinou barvu než bílou. Buď přímo šedou, v níž se bílá stejně promění, ale bez ztráty vašeho volného času, nebo buďte odvážní! Zkuste zkombinovat bílé kachly s pistáciově zelenou, tmavě modrou či hnědou. Řeč je o podlaze i obkladech ve sprchovém koutě nebo kolem vany. Pokud zvolíte doplňky ve stejném odstínu, jednotný styl dodržíte. Krom toho, že bude vypadat šmrncovně, nestrávíte v koupelně mládí. Trápí vás v bytě či domě plísně? Poradíme vám, jak s nimi účinně zatočit.

Železitá voda může být problém

Nutno zmínit, že na čistotu spár a koupelny obecně má vliv také kvalita vody. Jestli máte doma tvrdou, můžete mít problém udržet místnost stále čistou. Pračka uvítá změkčovač vody, skvěle ale poslouží také krystalická soda, kyselina citronová nebo ocet – na úklid především.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vesmírná společnost SpaceX otestovala motor v prototypu nové vesmírné lodi. Během testu došlo k problému

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zužitkujte úrodu rybízu na maximum a využijte jeho léčivé...

Ptáci potřebují péči nejen v zimě, ale i v horkých...

Dětský pokojíček pro novorozence. Co všechno budeme...

Potřebujete vyčistit záchod nebo pračku? Použijte tablety do...

Zavřít reklamu