Trendem je koupelna bez kachlí. Vyjde levněji a odpadá pracné čištění spár

Koupelna 19. května 2018 | 14:25 — Marie Drahá
Kachličky se desítky let jevily jako nejpraktičtější. Jednu dobu se v koupelně dokonce obkládaly až po strop. Časy se však změnily. Novým trendem jsou koupelny bez kachlí. Je to o něco levnější, odpadá čištění spár i pracné vrtání.
Dalších 6 fotografií v galerii
Vodovzdorný nátěr nebo cementová stěrka kachličky dokonale zastoupí / Shutterstock

Vybrat vanu nebo sprchový kout nebývá většinou až takový problém. Dispozice koupelny nás jednoduše limitují. Oříškem bývají často kachličky, kterých je na trhu tolik různých velikostí i dekorů, že může být až potíž si vybrat. Co takhle zařídit si koupelnu bez obkladů, nebo jen z části?

Vodovzdorné nátěry

Jsou nejjednodušší a poměrně lacinou náhradou kachlí. Barvy, kterým nevadí voda, lze klidně umývat houbičkou a dají se pořídit v nejrůznějších odstínech. Mohou být navíc skvělým řešením pro všechny, co se nedokážou rozhodnout. Není totiž nic snazšího, než koupelnu za čas přemalovat nebo kachle přilepit. Při výběru nátěru si však nechte raději poradit od odborníka. Všechno levné nemusí být tak kvalitní, jak se prezentuje.

Moderní stěrky

Na trhu jsou už pár let a těší se velké oblibě. Podobně jako nátěry jsou bezespárové. Vyžadují však odbornější práci a jsou také o něco dražší. Pomohou zedníkům všude tam, kde jsou křivé zdi. V nejrůznějších odstínech šedé vypadají navíc velmi nadčasově. Jen pozor, podle některých odborníků přes stěrku stěna tolik nedýchá a hlavně ve starších domech to může být problém. Než se pro cementovou stěrku rozhodnete, raději se poraďte.

Vinylové tapety

Dokážou zajímavě ozvláštnit každou koupelnu. Jsou odolné proti vodě a poměrně snadno se také udržují. Nalepit je ale do sprchového koutu nebo přímo k vaně se příliš nedoporučuje. Hezky doplní stěnu za toaletou nebo za umyvadlem. Základní prostorová pravidla, kterým se nevyhnete ani při rekonstrukci miniaturní koupelny, najdete zde.

Kombinace kachlí a stěny

Bude ideální volbou pro všechny, kteří si netroufají na stěrku ve sprchovém koutě nebo u vany. Právě do těchto míst mohou zvolit obklad a zbytek koupelny vyřešit nátěrem či stěrkou. Nalepit tapetu bývá to poslední. U kachlí můžete pochopitelně zůstat v případě podlahy.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Vzhůru na nejvyšší horu Beskyd. V okolí si v zimě užijí hlavně běžkaři, nádherný výhled ocení každý

Vzhůru na nejvyšší horu Beskyd. V okolí si v zimě užijí...

Neokoukané Azory: Objevte utajený kus Portugalska uprostřed...

Odpočiňte si od nákupního shonu a užijte si vánoční čas...

Nádherné pláže Evropy, které zatím neokupují davy turistů...

Nádhernou vánoční atmosféru si užijete doslova za humny. Na...

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Zavřít reklamu