Označte si WC. Je to vtipné a předejdete trapasům, kdy návštěva objeví skladiště

Koupelna 27. května 2018 | 12:43 — Marie Drahá
Kam si jen odskočit? Návštěva se většinou zeptá, ale občas se stane, že sáhne po klice a vleze do míst, kam se nám to vůbec nehodí. Špajz či úklidový kout nejsou zrovna místnosti, kterými bychom se chtěli pyšnit. Jak trapasům předejít? Označením wc.
Dalších 17 fotografií v galerii
Když už klasiku, tak aspoň s trochou vtipu / Shutterstock

Pamatujete ještě na holčičku sedící na míse, nebo chlapečka čúrajícího do hrnce? Piktogramy na dveřích toalety byly dříve poměrně časté. Dnes se jimi řídíme většinou už jen v kavárnách, barech nebo společenských zařízeních. Toalety rozdělené podle pohlaví doma mít nemusíme. Ale navzdory tomu, že už označení z interiéru docela vymizelo, se ho úplně vzdávat nemusíme. Symboly pánů a dam jdou hezky zkombinovat, bohatě však postačí i jeden, který sklízí společné sympatie obyvatel domu.

Panáček, který nakukuje holčičce pod sukni

Zřejmě nejtypičtější je v našich končinách jednoduchá grafická postava panáčka s nohami i rukami u sebe, přičemž holčička má na sobě náznak šatů. K vidění jsou tyto symboly v různých velikostech i barevných kombinacích. Kromě stojících postaviček však existují i jejich různé varianty. Panáček nakukující za dveře na holčičku, obě postavičky vyšplhané nahoře a sledující se. Oblíbený je i mužský symbol sedící na záchodové míse nebo chlapeček nahlížející holčičce pod sukni. Pokud se rozhodnete pro klasiku, vtipněji bude vypadat jeden z kontaktních motivů.

Následující symboly se staly inspirací pro grafiky, kteří ze základních tvarů vytvořili jednodušší linie nebo jinak tvarované postavičky. Všechny však mají většinou společného jmenovatele, a tím je jednoduchost. Některé se víc hodí do studentských bytů, jiné najdou uplatnění i v klasickém interiéru. Záleží, jaký styl vládne vaší domácnosti a jednoduše co se vám líbí. To by ovšem nemělo platit v případě toaletního papíru. Bílému a voňavému je lepší se obloukem vyhnout.

Srdíčko je česká klasika

Nesmíme zapomenout na oblíbené srdíčko, které je sice nejtypičtější pro venkovní kadibudky, ale i v interiéru bude více než vypovídající. Podobně vnímá většina lidí genderové symboly symbolizující Mars a Venuši. Ne každý je bohužel skutečně rozezná. Tuto potíž však v interiéru řešit nemusíte. Dá se předpokládat, že je toaleta společná, takže se nabízí zvolit jejich kombinaci.

V lepších podnicích můžeme zavzpomínat na ozdobnější symboly pohlaví. K jednodušším patřila buřinka a střevíček, obličeje z profilu s klobouky, k výraznějším potom dáma v robustních šatech a pán ve smokingu s hůlkami rovněž s pokrývkami hlavy. Uvedené motivy ale patří spíš k těm staromódnějším a lépe vypadají jejich modernější varianty.

Holý zadek? Nuda nemá šanci

Nudnými patrony se nestanete zaručeně se symboly, které přímo zviditelňují pohlaví. Kreslený motiv jim ubírá na vážnosti a odlehčí i tak intimní záležitost, jakou je použití wc. Nejčastěji bývá k vidění holý zadek nebo naznačené genitálie. V případě dam je tradičně v oblibě zvýraznění horních předností.

A pozor, piktogramy mohou označovat i nejrůznější profese či přímo konkrétní osobnosti. Taková Audrey Hepburn je sice často k vidění na plakátech v salonech či módních buticích, její obličej však naleznete i na dveřích toalety. Oblíbené jsou také motivy hudebníků, sportovců či umělecky zaměřených osobností. Co takhle sladit záchodový motiv se svým koníčkem? Vybírat můžete v naší bohaté fotogalerii.

Intimní diskuse zboří zábrany

Vězte však, že to, co pochopí našinec, může jinak vnímat zahraniční návštěva. Jednotlivé národy se liší humorem i vyobrazením jednotlivých motivů. Co někomu přijde vtipné, může druhého urazit. Ale tím spíš zjistíte, jak se na věc dívají za hranicemi našeho státu. Diskuse o intimních záležitostech totiž dokáže rozproudit zprvu i tu nejnudnější společnost.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Vzhůru na nejvyšší horu Beskyd. V okolí si v zimě užijí hlavně běžkaři, nádherný výhled ocení každý

Vzhůru na nejvyšší horu Beskyd. V okolí si v zimě užijí...

Neokoukané Azory: Objevte utajený kus Portugalska uprostřed...

Odpočiňte si od nákupního shonu a užijte si vánoční čas...

Nádherné pláže Evropy, které zatím neokupují davy turistů...

Nádhernou vánoční atmosféru si užijete doslova za humny. Na...

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Zavřít reklamu