Znáte vychytávku do koupelny, která usuší prádlo a ještě vytopí prostor?

Koupelna 10. června 2018 | 11:19 — Marie Drahá
Sušička v nedohlednu, sušák na prádlo všude překáží a na šňůry není v koupelně místo. Když je chladno nebo prší, řeší potíže s mokrým prádlem řada domácností. Věděli jste, že existuje sušící skříň? Představujeme vám vychytávku, které se jen tak něco nevyrovná.
Další 4 fotografie v galerii
S mokrým prádlem si poradí sušící skříň velmi rychle / Shutterstock

Dokáže si poradit s čerstvě vypraným oblečením, ale vysuší také propocené dresy z tréninku nebo zakouřené šaty a košile z večírku. Rychle si poradí i s mokrými ručníky po koupání, které v koupelně ještě natahují vlhkost ze vzduchu. To vše bez zbytečného zápachu a navíc s důležitým vedlejším efektem. Místnost totiž ještě vyhřeje. Jak si pořádně zatopit v koupelně, jsme psali zde.

Prádlo usuší velmi rychle

Sušící skříň vypadá jako klasický šatník, ale její součástí je topný box s výměníkem a ventilátorem. Když je topná sezona, lze ji připojit k topení, v opačném případě může fungovat díky topné tyči na elektřinu. Teplo rozmísťuje rovnoměrně a prádlo suší podle výrobců velmi rychle.

Design se přizpůsobí interiéru

Nikdo nebude vědět, že sušíte propocené věci nebo prádlo vytažené z pračky před několika minutami. Sušící skříň se totiž může svým designem dokonale přizpůsobit interiéru vaší koupelny. Vzhledem k tomu, že se s ní počítá především v této místnosti, bývá vyrobena z materiálů vysoce odolným proti vlhkosti. Vnitřní přihrádky i závěsné tyče lze jakkoliv upravovat a klasickou skříň doplnit například skleněnou výplní. Nebo jednoduše nalepit na dvířka zrcadlo.

Není to levná záležitost

Na trhu jsou k dostání sériově vyrobené sušící skříně, lze si však sjednat i výrobu na zakázku. Další alternativou je nainstalovat topný box do skříně, kterou už máte v koupelně, případně jiné místnosti bytu. Navzdory tomu, že je tento praktický pomocník na trhu už několik let, je jeho pořízení poměrně nákladné. Pod dvacet tisíc korun se zřejmě nedostanete.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Do Velké Británie po brexitu: Jak moc se cestování ztíží a jak se to promítne do cen letenek?

Do Velké Británie po brexitu: Jak moc se cestování ztíží a...

Itálie není jen pizza, těstoviny a zmrzlina. Jaké další...

Za zdravím, turistikou a nejlepším vzduchem ve střední...

Úskalí cestovního pojištění: Jak zvládne rizikové sporty,...

Kdy vyrazit na dovolenou, aby byla co nejlevnější a cesta tam...

Pokuty na silnicích v zahraničí: Povinná výbava není všude...

Zavřít reklamu