Stále svěží prostředí na toaletě zajistí jenom jedna věc. A WC sprej není

Koupelna 11. června 2018 | 08:49 — Marie Drahá
Likvidace zápachu na toaletě může být nekonečný boj. Většina sprejů z drogerie jej pouze překryje, účinněji fungují spíš osvědčení pomocníci jako ocet, soda nebo voda s citronem. Dražší, zato nejúčinnější variantou, je odsávání smradu přímo z WC mísy.
Další 4 fotografie v galerii
Řada sprejů zápach nepohltí, ale pouze překryje / Shutterstock

Zápach na toaletě obtěžuje zejména ty, kteří mají WC spojené s koupelnou – což je v dnešní době prakticky většina. Všem, kteří si chtějí dopřát lepší komfort a čistý vzduch, nabízejí výrobci systém, který funguje nezávisle na vzduchotechnice nebo přívodu venkovního vzduchu. Řešení je skryté, tiché a funguje dlouhá léta.

Se zápachem si poradí aktivní uhlí

Řada lidí se dnes při koupi nového záchodu přiklání k závěsným wc. Důvodem je snazší úklid i designová stránka věci. Právě k těmto typům toalet umožnují výrobci namontovat prvek, který odsává zápach přímo z mísy. Vzduch zbavuje zápachu filtr s aktivním uhlím a do místnosti se dostane už čistý ozón. Ovládá se velmi snadno jediným tlačítkem. Je možné si vybrat z materiálů i několika barev.

Mísu dezinfikují tablety

Právě za ovládacím tlačítkem bývá schovaná řídící jednotka včetně soupravy pro vhazování dezinfekční tablety. Poté, co ji tam vhodíte, se usadí v nádržce pod vodou a s každým spláchnutím čistí celý vnitřní prostor WC. Pomalu se rozpouští a provoní okolí toalety. Jak si vyrobit netoxickou vůní doma, jsme psali zde.

O jednu trubku navíc

V místnosti nemusíte větrat, takže zejména v zimě se vyhnete velkým tepelným ztrátám. Model lze použít na libovolný závěsný klozet, a to i dodatečně. Instalace není složitá. Od klasického montážního prvku se totiž liší pouze dodatečnou trubkou na odsávání. Stojí pochopitelně o něco víc, ale jejich zárukou je svěží vzduch ve společném prostoru.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jezdíte nakupovat do Polska? Příhraniční trhy, to je zcela jiný svět, zkuste se tam vydat na Vánoce

Jezdíte nakupovat do Polska? Příhraniční trhy, to je zcela...

Chcete vidět najednou celý svět? Žádný problém, nemusíte...

Poznejte Karpacz, horské městečko v polské části Krkonoš

Osvětimanské skály, po čertech krásné skalní město

Pohodové Vánoce bez stresu a starostí v zahraničí? Zkuste...

Nizozemsko v Karibiku? Zkuste pohádkový ostrov Bonaire

Zavřít reklamu