Stále svěží prostředí na toaletě zajistí jenom jedna věc. A WC sprej není

Koupelna 11. června 2018 | 08:49 — Marie Drahá
Likvidace zápachu na toaletě může být nekonečný boj. Většina sprejů z drogerie jej pouze překryje, účinněji fungují spíš osvědčení pomocníci jako ocet, soda nebo voda s citronem. Dražší, zato nejúčinnější variantou, je odsávání smradu přímo z WC mísy.
Další 4 fotografie v galerii
Řada sprejů zápach nepohltí, ale pouze překryje / Shutterstock

Zápach na toaletě obtěžuje zejména ty, kteří mají WC spojené s koupelnou – což je v dnešní době prakticky většina. Všem, kteří si chtějí dopřát lepší komfort a čistý vzduch, nabízejí výrobci systém, který funguje nezávisle na vzduchotechnice nebo přívodu venkovního vzduchu. Řešení je skryté, tiché a funguje dlouhá léta.

Se zápachem si poradí aktivní uhlí

Řada lidí se dnes při koupi nového záchodu přiklání k závěsným wc. Důvodem je snazší úklid i designová stránka věci. Právě k těmto typům toalet umožnují výrobci namontovat prvek, který odsává zápach přímo z mísy. Vzduch zbavuje zápachu filtr s aktivním uhlím a do místnosti se dostane už čistý ozón. Ovládá se velmi snadno jediným tlačítkem. Je možné si vybrat z materiálů i několika barev.

Mísu dezinfikují tablety

Právě za ovládacím tlačítkem bývá schovaná řídící jednotka včetně soupravy pro vhazování dezinfekční tablety. Poté, co ji tam vhodíte, se usadí v nádržce pod vodou a s každým spláchnutím čistí celý vnitřní prostor WC. Pomalu se rozpouští a provoní okolí toalety. Jak si vyrobit netoxickou vůní doma, jsme psali zde.

O jednu trubku navíc

V místnosti nemusíte větrat, takže zejména v zimě se vyhnete velkým tepelným ztrátám. Model lze použít na libovolný závěsný klozet, a to i dodatečně. Instalace není složitá. Od klasického montážního prvku se totiž liší pouze dodatečnou trubkou na odsávání. Stojí pochopitelně o něco víc, ale jejich zárukou je svěží vzduch ve společném prostoru.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ať už sháníte cokoliv, určitě to najdete na největším bleším trhu světa v Paříži

Ať už sháníte cokoliv, určitě to najdete na největším...

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví:...

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Zavřít reklamu