Masáž, kdykoliv po ní jen zatoužíte. Ve sprchovém koutě ji budete mít stále k dispozici

Koupelna 20. června 2018 | 12:04 — Marie Drahá
Stresová práce, každodenní starost o děti i domácnost. Kdo by netoužil po dokonalé relaxaci? Nemusíte kvůli ní chodit daleko, dopřát si ji můžete i ve vlastní koupelně. Jestli se rádi po náročném dni sprchujete, nechte si do ní nainstalovat hydromasážní panel. Koupání si užijete.
Dalších 7 fotografií v galerii
Dokonalou relaxaci si můžete dopřát ve sprše každý den / Shutterstock

Základem panelů bývá klasicky horní sprcha, ruční sprcha, manuální či termostatická baterie a směrově nastavitelné masážní trysky. Panely se instalují do rohu sprchového koutu nebo nejčastěji na stěnu, pokud nemáte sprchový kout, tak i nad vanu. Jestli plánujete panel na stěnu, odborníci jej nedoporučují přímo naproti dveřím do sprchového koutu, pokud skutečně netěsní. Montáž do rohu se provádí často ve čtvercových nebo čtvrtkruhových koutech. Luxusnější panely se dávají už pod omítku.

Cenu ovlivňuje i materiál

Na trhu je celá řada různých modelů, které je možné zvolit podle designu i funkce. Nejdostupnější jsou akrylátové panely, které se dobře udržují. Osvědčenou klasikou je nerez, za panely z tropického dřeva nebo skla si připlatíte. Podle interiéru koupelny lze zvolit elegantní, minimalistické i futuristické panely, které sladíte s kachlemi. Výrobci je nabízejí i v široké barevné škále.

Zvolte vhodnou výšku panelu

Co se týče masážních trysek, směřují se často na nejvíce namáhané části těla, tedy ramena, krční páteř, hýždě a střední část zad. Při instalaci panelu je proto vzít třeba v úvahu i jednotlivé členy domácnosti a vhodně zvolit jeho výšku, aby vyhovovala lidem, kteří jej budou používat. Z plýtvání vodou obavy nemějte. Hydromasážní panely bývají opatřeny i regulátory vody a zařízením pro nasávání vzduchu. Jak si v koupelně pořádně zatopit, jsme psali zde.

Osazují se na místo původních baterií

Hydromasážní panely se co do komfortu nedají s klasickou sprchou srovnávat. Masážní trysky se totiž kromě každodenní očisty těla postarají o neskutečný relax. Vychutnáte si, jak dokážou vaše tělo hýčkat. Z toho důvodů se staly součástí všech moderních koupelen. Pokud jste na ně nemysleli při rekonstrukci, jdou namontovat i dodatečně. Většinou se obejdete bez velkých stavebních úprav, protože jdou osadit na místo původních baterií.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Oto Klempíř: 17. listopad je pro mě nejvýznamnějším dnem v roce

Mýt nebo nemýt okna před Vánocemi?

Neztrácejte drobné při každém nákupu. Vyrobte si šikovný...

Starý pařez na zahradě moc parády neudělá. Způsoby, jak se...

Rohlíky na sladko. Pochoutka za pár korun jen ze tří...

Kuchyňské skleněné panely – nápady pro malé a velké...

Pavučinky, plíseň nebo hnědnutí listů? Možná vaše...

Zavřít reklamu