Na co nezapomenout v koupelně? Tohle vás po ránu zaručeně probere

Koupelna 28. června 2018 | 14:58 — Marie Drahá
Ranní vstávání bývá pro některé horor. S obtížemi se dokopat do koupelny a zuby čistit ještě pomalu se zavřenýma očima. Dokáže vás probrat hudba? Pak si pořiďte do koupelny rádio. Ale jen takové, které odolá vlhku a případné vodní havárii.
Dalších 7 fotografií v galerii
Hudba ve sprše v momentě zlepší náladu / Shutterstock

Hudba dokáže patřičně nabudit, ale také uklidnit, pokud se potřebujeme po těžkém dni pořádně zrelaxovat. S rádiem v koupelně se může stát každý den o něco příjemnějším – ať už při čištění zubů, sprchování, odpočinku ve vaně nebo pravidelném úklidu. Protože je koupelna místností se specifickými vlastnostmi, je třeba však věnovat i výběru přehrávače patřičnou pozornost.

Outdoor užijete v koupelně i na zahradě

S klasikou, kterou máte v obýváku, byste v koupelně na dlouho neuspěli. Rádio totiž musí být v prvé řadě odolné vodě. Takové bývají například přehrávače outdoorové, které přežijí i déšť. Běžně se dokonce používají na stavebních pracovištích. Jsou robustnější a odolné. Chlubí se slušným výkonem a mívají i vstup pro připojení telefonu nebo MP3 přehrávače. Krom koupelny se hodí i na zahradu nebo do garáže.

Bude na poličce, nebo plavat?

Vodotěsná rádia bývají opatřena označením, která přesně specifikují, zda odolají svisle padajícím kapkám vody nebo dokonce potopení. V závislosti na tom, kam jej chcete umístit, je dobré zvolit příslušnou kategorii. Od věci není ani dálkové ovládání, které se hodí v momentě, kdy budete po krk ponoření ve vodě. Znáte vychytávku do koupelny, která usuší prádlo a ještě vytopí prostor?

Přenosný reproduktor pro tablet

Dobrou službu udělá v koupelně i přenosný reproduktor odolný proti stříkající vodě. Disponuje přísavkou pro upevnění na hladkých plochách, takže se dá díky němu hudba poslouchat i ve sprše. Jednoduše jej připevníte kamkoliv na dlaždice. Umožňuje bezkabelový přenos hudby pomocí Bluetooth ze smartphonu nebo tabletu. Díky integrovanému akumulátoru vydrží až šest hodin a zvládne příjem až na 10 metrů. Obvykle je reproduktor vybaven i funkcí handsfree pro přijímání hovorů.

Existují i chytré soustavy

Další možností jsou již vestavné reproduktorové soustavy, s nimi je však třeba počítat už během výstavby koupelny. Pro náročné klienty existují „chytré vany“ nebo sprchové kouty, které jsou vybaveny reproduktory. Poslech hudby v koupelně není v dnešní době už ničím výjimečným.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili na Kokosových ostrovech statisíce mrtvých krabů. Znají i příčinu jejich záhadné smrti

Vybíráte vánoční strom? Víme, jak se při jeho koupi...

Zázvor poslouží jako úžasná přírodní medicína, jeho...

Nadměrná plynatost trápí mnoho psů. Co pomůže?

Kyselina citronová je malý zázrak, který účinně vyčistí...

Je vaše prádlo zašedlé? Zapomeňte na chemická bělidla a...

Hledáte rychlé a levné řešení, jak oplotit vaši zahradu?...

Zavřít reklamu