Na co nezapomenout v koupelně? Tohle vás po ránu zaručeně probere

Koupelna 28. června 2018 | 14:58 — Marie Drahá
Ranní vstávání bývá pro některé horor. S obtížemi se dokopat do koupelny a zuby čistit ještě pomalu se zavřenýma očima. Dokáže vás probrat hudba? Pak si pořiďte do koupelny rádio. Ale jen takové, které odolá vlhku a případné vodní havárii.
Dalších 7 fotografií v galerii
Hudba ve sprše v momentě zlepší náladu / Shutterstock

Hudba dokáže patřičně nabudit, ale také uklidnit, pokud se potřebujeme po těžkém dni pořádně zrelaxovat. S rádiem v koupelně se může stát každý den o něco příjemnějším – ať už při čištění zubů, sprchování, odpočinku ve vaně nebo pravidelném úklidu. Protože je koupelna místností se specifickými vlastnostmi, je třeba však věnovat i výběru přehrávače patřičnou pozornost.

Outdoor užijete v koupelně i na zahradě

S klasikou, kterou máte v obýváku, byste v koupelně na dlouho neuspěli. Rádio totiž musí být v prvé řadě odolné vodě. Takové bývají například přehrávače outdoorové, které přežijí i déšť. Běžně se dokonce používají na stavebních pracovištích. Jsou robustnější a odolné. Chlubí se slušným výkonem a mívají i vstup pro připojení telefonu nebo MP3 přehrávače. Krom koupelny se hodí i na zahradu nebo do garáže.

Bude na poličce, nebo plavat?

Vodotěsná rádia bývají opatřena označením, která přesně specifikují, zda odolají svisle padajícím kapkám vody nebo dokonce potopení. V závislosti na tom, kam jej chcete umístit, je dobré zvolit příslušnou kategorii. Od věci není ani dálkové ovládání, které se hodí v momentě, kdy budete po krk ponoření ve vodě. Znáte vychytávku do koupelny, která usuší prádlo a ještě vytopí prostor?

Přenosný reproduktor pro tablet

Dobrou službu udělá v koupelně i přenosný reproduktor odolný proti stříkající vodě. Disponuje přísavkou pro upevnění na hladkých plochách, takže se dá díky němu hudba poslouchat i ve sprše. Jednoduše jej připevníte kamkoliv na dlaždice. Umožňuje bezkabelový přenos hudby pomocí Bluetooth ze smartphonu nebo tabletu. Díky integrovanému akumulátoru vydrží až šest hodin a zvládne příjem až na 10 metrů. Obvykle je reproduktor vybaven i funkcí handsfree pro přijímání hovorů.

Existují i chytré soustavy

Další možností jsou již vestavné reproduktorové soustavy, s nimi je však třeba počítat už během výstavby koupelny. Pro náročné klienty existují „chytré vany“ nebo sprchové kouty, které jsou vybaveny reproduktory. Poslech hudby v koupelně není v dnešní době už ničím výjimečným.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje správné vybavení

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje...

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Zavřít reklamu