Dopřejte si doplňky do koupelny bez vrtání! Použijte speciální se zámkem

Koupelna 04. července 2018 | 16:15 — Marie Drahá
Do kachliček vrtá rád málokdo. Pokaždé je tady riziko, že kachle praskne, nebo se nám podaří udělat větší díru, než jsme původně zamýšleli. Obojí je nevratné. Jak si ale vypomoct bez odborníka? Dobře drží speciální lepidlo nebo vakuový systém.
Dalších 5 fotografií v galerii
Doplňky si ozvláštníte koupelnu během chvilky, a bez odborníka / Shutterstock

K umyvadlu by se hodil další držák na ručníky, do sprcháče závěsný box na šampony. Koupelnu je třeba čas od času oživit a ideální jsou k tomu právě doplňky – poličky, věšáky, háčky, držáky. Navrtání je pochopitelně nejpevnější, ale zároveň nevratné. Pokud zvolíte jednodušší variantu, vystačíte si nejen sami, ale také budete moci doplňky čas od času přemisťovat, jak se vám zlíbí.

Provizorní jsou k vzteku

Samolepicí háčky jsou spíše provizorní variantou, která dlouho nevydrží. Spíš než praktický držák byste častěji sbírali ze země háček i s ručníkem. Ani gumové přísavky nemívají dlouhou životnost. Velkou tíhu neudrží, někdy jim dělá potíž i těch pár lahviček s šampony. Na co nezapomenout v koupelně? Tohle vás po ránu zaručeně probere, psali jsme zde.

Vakuový systém funguje na principu zámku

Kvalitnější službu naopak nabízí vakuový systém. Poličku nebo držák lze díky němu umístit docela jednoduše, a to pomocí odsátí vzduchu. Jako ve všech případech je nutné obklad nejprve vyčistit. Držák přiložíme na vybrané místo, pomocí zámku odsajeme vzduch a upevníme. Už za hodinu jej můžeme zatížit. Pokud chceme věšák přemístit, pomocí zámku jej uvolníme a sundáme. Na první pohled je od přivrtaných věcí k nerozeznání.

Tento způsob montáže umožňuje připevnit si do koupelny bez vrtání nejen držák na ručníky, ale také na kelímky, toaletní papír, fén, holicí strojek, poličky do sprchy, mýdlenky nebo madla. Výběr je široký. Jestli se rozhodnete vyzkoušet vakuový systém jinde než na obkladu, je nutné dokoupit vyrovnávací podložku. Potom budou doplňky držet také na stěně, dřevěných obkladech nebo hrubších obkladech se strukturou. Ostatně, montovat nemusíte jen v koupelně, ale kdekoliv je potřeba.

Speciální lepidlo také něco vydrží

Další variantou jsou série, které je možné připevnit speciálním lepidlem. Vyžadují perfektně připravený povrch bez prachu a mastnoty, ale také použití separačních prostředků. Doplňky snesou větší zatížení než samolepicí nebo gumová varianta. Lépe drží na rovném hladkém povrchu, horší je to s omítkami. Pro tapety jsou vyloženě nevhodné.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží Severního moře má své kouzlo

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Zavřít reklamu