Čekáte miminko? V této místnosti oceníte komfort úplně nejvíc

Koupelna 16. října 2018 | 11:57 — Marie Drahá
Bezpečnost, hygiena a komfort. Na tyto věci bychom neměli v domácnosti zapomenout především tehdy, pokud čekáme přírůstek do rodiny. Dělat úpravy v koupelně až po příjezdu z porodnice je však pozdě. Víte, jak se na koupání miminka připravit?
Další 4 fotografie v galerii
S novorozencem oceníte komfort v koupelně více než kdy jindy / Shutterstock

Je třeba počítat s tím, že se vaše domácnost rozšíří o nového člena, který bude mít specifické požadavky. Některé věci tak musí z koupelny nekompromisně pryč, jiným naopak budete muset udělat místo.

Důraz na hygienu

Miminka nemají takovou imunitu jako dospělí a jsou daleko citlivější na nejrůznější bakterie nebo nedejbože plísně. Generálnímu úklidu se tak před narozením dítěte rozhodně nevyhnete. Raději než savo však použijte ekologické čističe, s nimiž počítejte v domácnosti minimálně několik následujících let. Zbavte se v koupelně všech starých šamponů, zbytky kosmetiky i roztahaných holítek. Udělejte si v ní pořádek a přehled. Věcí totiž přibude.

Bezpečná koupelna

Jestli jste dosud nad občasným uklouznutím předložky v koupelně mávli rukou, nyní už to nedělejte. Všechny starší koberečky, přestože je pravidelně perete, vyměňte před porodem za nové. Je to jednoduše hygieničtější a bezpečnější. Podívejte se po takových, které skvěle sají vodu a nehnou se z místa, byť budou o něco dražší. Za bezpečnost to stojí. Nechtěli byste přece uklouznout v miminkem v náručí.

Komfort při koupání

Výhodu má ten, kdo má větší koupelnu. Nově se do ní totiž musí vejít dětská vanička, kterou budete používat takřka denně, a byla by hloupost ji nosit odjinud. Alternativou na několik prvních měsíců může být ergonomický kyblík. Neobejdete se ani bez přebalovacího pultu. Pokud se vám do koupelny nevleze speciální komoda s pultem, můžete zkusit přebalovat na přenosném pultu na pračce. Svlékat, oblékat a mazat dítě v jiné místnosti je zkrátka méně praktické.

A je tady další spousta věcí, které budete mít muset během koupání při ruce. Praktickou pomůckou je koupací teploměr, jenž pohlídá teplotu vody, neobejdete se ani bez dětské kosmetiky, kterou je potřeba miminko po koupeli namazat. Na blízké poličce nebo v košíku je třeba mít připravené žínky, vatové tampony a tyčinky na čištění uší, nůžtičky na nehty, kapátko i odsávačku. Chybět by neměly ani hračky, které zpestří vašim nejmenším čvachtání ve vaničce. Jak na miminko připravit zbytek domácnosti a přitom zbytečně neutratit, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží Severního moře má své kouzlo

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Zavřít reklamu