Vychytávky, které vám úžasně zpříjemní pobyt ve vaně

Koupelna 13. prosince 2019 | 11:21 — Marie Drahá
Máte chvilku sami pro sebe a vaše tělo si žádá kvalitní regeneraci? Není nic jednoduššího, než si napustit vanu plnou horké vody. Relaxaci v domácím prostředí můžete přivést k dokonalosti. Máme pro vás tipy, jak si koupání co nejvíce zpříjemnit.
Další 3 fotografie v galerii
Relaxaci ve vaně můžete přivést k dokonalosti / Internet

Začíná to výběrem kvalitního sprchového mýdla, koupelové soli nebo voňavé pěny. Dopřejte si čas a v obchodě pečlivě vyberte přípravky, které jsou vám nejpříjemnější. Jedině tak si horkou koupel užijete opravdu všemi smysly. A o to přece jde.

Nezapomeňte ani na masážní rukavici nebo jemný kartáček, kterým si krásně prokrvíte pokožku. Zapalte si svíčky, pusťte příjemnou hudbu a relaxujte. Pokud chcete ještě víc, zvažte pár vychytávek, kterými si můžete koupání ještě více zpříjemnit.

Automatický ohřev nedovolí vodě zchládnout

Kdo z nás si během koupání nedopouští teplou vodu? Možná si říkáte, že by to chtělo pomocníka, který by to pravidelně dělal za vás. A on skutečně existuje – v podobě automatického dohřevu vody. Pokud si jej necháte doma nainstalovat, při poklesu teploty vám vodu automaticky dohřeje na požadovanou teplotu.

Podhlavník zpříjemní pobyt ve vaně

Jak se vám leží ve vaně? Pohodlí koupele do značné míry ovlivňuje také skutečnost, jak a kam složíme hlavu. Jestli už odmítáte ležet ve vodě s pokřiveným krkem, vsaďte na podhlavníky. Pokud je doplníte praktickými madly, usnadníte si také vstup a výstup z vany.

Ergonomické prolisy pro ty, co rádi čtou

Patříte k těm, kteří si ve vaně rádi čtou? Ergonomické prolisy počítají s opěrkami na ruky, které vám rovněž pomohou při vstávání. Musíte však počítat s tím, že ve vaně zaberou nějaké místo. O něco náročnější je potom i údržba vany.

Sedátko zajistí potřebný komfort

Podobnou vychytávkou je integrované sedátko do vany, které zdaleka není určeno pouze handicapovaným. Je ideální pro všechny, kteří si rádi zvýší komfort při koupání nebo na něj jen odloží věci. S čištěním vany je to bohužel podobné jako v případě prolisů.

Hydromasážní systém je dokonalost sama

O naprosto dokonalou relaxaci se postará hydromasážní systém, který si můžete nechat do vany nainstalovat i dodatečně. Při výběru sledujte hlavně kvalitu trysek a spárování. Má totiž vliv na to, aby se uvnitř vany neusazovala voda. Nejlepší je zvolit hydromasážní systém od stejného výrobce, jako máte vanu. Dále čtěte: Horká koupel dokáže zázraky. Co si přihodit do vany, když vás trápí bolesti nebo špatné spaní?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu