Doba se mění. Pračka již nemusí být jen v koupelně.

Kuchyně 18. srpna 2016 | 12:25 — redakce
Kdysi jsme ani neuvažovali o tom, že by se dala pračka umístit jinam než do koupelny. Měl ji tam snad každý a bylo to považováno za samozřejmost. Doba ovšem pokročila, v koupelně chceme mít více místa pro sebe a pračka se musí přestěhovat jinam.
Praní prádla sice s vařením nesouvisí, přesto pračka není v kuchyni nijak neobvyklým spotřebičem. / Internet

Pračka v koupelně

Tradiční řešení, a to hlavně kvůli pohodlnosti. Pračka má odkud čerpat vodu, nevadí vlhko a lze tu mít i koš na prádlo. Problémy nastávají v malých, hlavně panelákových, koupelnách, kde je potřeba šetřit s každým centimetrem. Komfort se pak rapidně sníží.

Pračku v kuchyni?

Je-li vám i přesto koupelna těsná, nezbývá nic jiného, než zvolit pro umístění pračky jinou místnost. Častou volbou bývá kuchyň, kde se dá pračka dobře zakomponovat pod kuchyňskou linku.

Zde je ale nutná pračka s předním plněním, tu s vrchním by totiž v tomto případě nebylo možné otevřít. Pračka většinou zabere tolik místa, kolik myčka nádobí o klasické šířce, tedy 60 cm, neměla by proto nijak narušit kompozici. Výška bývá většinou kolem 85 cm, což bývá často přímo výška kuchyňské linky.

Jiné možnosti

Varianta pračky v kuchyni se však nemusí zamlouvat každému. Jiných možností již tolik není, nicméně s troškou fantazie a originality můžeme pračku umístit takřka kamkoliv. Výjimkou nebývá sklep či komora, ale ani jiný, mnohdy nepředstavitelný prostor. Důležité však je uvědomit si, že je potřeba pračce podřídit přívod vody a dopad.

Umístit pračku do ložnice či obýváku? A proč ne, když je v nich tolik kýžené místo? Výrobci přicházejí s řadou designově příjemných a originálních kousků, tudíž umístit pračku na zcela nezvyklé místo v bytě nemusí být jen bláznivý nápad, ale dokonce konečné řešení nepříjemné situace. V tomto případě však často převažuje vzhled pračky nad funkcemi, proto bychom tento výběr měli pečlivě zvážit.

Nevýhody netradičního umístění praček

Zároveň jsme v tomto případě limitováni dobou, po kterou můžeme prát. Povídat si s přáteli nebo snad usínat u pravidelného houpání bubnu a přehazování prádla nemusí být vždy příjemné.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Deset nejúžasnějších muzeí na světě. Tip na podzimní aktivity

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě,...

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo...

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

Pět dobrých rad pro plánování příští dovolené....