Skleněné obklady dodají vašemu bytu noblesu. Jsou navíc vhodné pro alergiky

Kuchyně 01. ledna 2018 | 09:44 — Marie Drahá
Moderním interiérům vládnou skleněné obklady. Hodí se do kychyně i do koupelny a jsou pro všechny, kteří preferují individualitu. Mohou být provokativní, inspirativní i vznešené. Interiéru jednoznačně dodají punc luxusu.
Dalších 6 fotografií v galerii
Skleněný obklad sladíte s interiérem, vybírat lze z obrovské barevné škály / Shutterstock

Sklo v domácnosti nepřehlédnete. Místnost totiž umí patřičně oživit. V českých domácnostech se zabydlel tento materiál v podobě dveří, sprchových koutů, kuchyňských dvířek, ale i obkladů do koupelny nebo do kuchyně. Vybírat lze přitom z různých druhů skla, obrovské škály barev i ornamentů. Pod skleněný obklad do kuchyně si můžete nechat umístit třeba fotografii, vlastní grafický prvek nebo motiv, který dodá vašemu interiéru náležitou originalitu. Skleněné obklady zkrátka dokážou uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Zkuste využít sklo jako tvůrce prostoru, inspirujte se zde.

Jednoduché na údržbu, odolné a bezpečné

Byť to tak na první pohled nevypadá, jednou z největších výhod celoskleněných obkladů je fakt, že jsou jednoduché na údržbu. Na rozdíl od klasických obkladaček jsou totiž hladké a beze spár, ve kterých se často hromadí nečistoty. Mohou být tudíž skvělým řešením pro alergiky. Špínu z nich jednoduše setřete čisticím prostředkem, houbičkou nebo hadříkem za několik vteřin.

Desky za kuchyňskou linku bývají většinou vyráběny z kaleného skla. Odolají teplotě až 300 °C a problém pro ně neznamenají ani velké teplotní výkyvy. Unesou přitom až 160 kilogramů! Na skleněnou desku si můžete zavěsit poličku nebo skříňku. Závěsné skříňky lze obřezat, to samé platí v případě vypínačů. Sklo se běžně instaluje i do hotových interiérů. A pozor, je možné jej nalepit i na povrchy, které nejsou úplně rovné.

Výhodou obkladů ze skla je, že nepohlcují světlo, ale naopak jej odráží zpět. Dokážou tak místnost opticky zvětšit. K rozbití desky dochází zcela minimálně. Pokud se to náhodou stane, není se čeho bát. Bezpečnostní sklo se totiž při rozbití rozsype na miniaturní tupé kousíčky.

S výběrem poradí odborníci

Škála barev, z níž můžete vybírat, je nepřeberná. Pokud si ani přesto nevyberete, většina výrobců je schopna vám nechat barvu namíchat na přání. Skvělým tipem, jak dodat kuchyni originalitu, jsou obklady s ornamenty.

Pokud se vám zdají skleněné obklady ideálním doplňkem pro vaši domácnost a nemáte zatím zcela jasnou představu, nechte si při rozhodování poradit odborníky. Pomohou vám při volbě designu i barevnosti. Skleněné obklady je možné mít doma už za několik dní. Firma je s vámi vybere, vyměří, doveze i nainstaluje. Některé poskytují záruku na montáž i stálost barev až sedm let.

A kolik sklo nad linku stojí? Cena se skládá z materiálu, přičemž záleží na typu skla i jeho tloušťce, příplatků za broušení hran a výřezy, servisu, dopravy, montáže a zaměření. Obklad si můžete nechat předem nacenit, stejně jako v případě objednávky oken.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toužíte po šlechtickém titulu? Navštivte některý z mikrostátů

Toužíte po šlechtickém titulu? Navštivte některý z...

Pár věcí za které na dovolené ušetříte, ale budete toho...

Ráj turistů a rybářů. To je vstupní brána do Žďárských...

Při pronájmu auta v zahraničí můžete pořádně prodělat,...

Na horách nemusíte pouze lyžovat. V kraji seriálu Doktor...

Poznejte hlavní město módy. Eurovíkend v Miláně vás...

Zavřít reklamu