Třináct vychytávek do kuchyně, které šetří prostor a dokážou zabojovat s nepořádkem

Kuchyně 27. ledna 2018 | 13:33 — Marie Drahá
Nezáleží na tom, jak velkou kuchyň máte, ale jak ji máte zorganizovanou. Hlavně na malém prostoru je třeba využít každý milimetr. Vložit menší zásuvku do větší, dobře zvolit uspořádání šuplíku nebo využít výsuvné desky. Inspirujte se našimi tipy!
Dalších 13 fotografií v galerii
Máte kuchyni vyřešenou skutečně efektivně? / Shutterstock

Větší kuchyně láká k neustálému nakupování a dovybavování. Ruku na srdce, v tomto ohledu někdy ženy nedokážou zařadit zpátečku. Když ale počítáme každý centimetr, chce to uvažovat. Jak opticky zvětšit malou kuchyň, se dozvíte zde.

Mezi nejčastější chyby patří nedostatečné využití zásuvek. Příliš vysoké skýtají nahoře „zbytečný“ prostor, příliš hluboké jsou předem předurčené k tomu, aby se v nich tvořil nepořádek. Vyřešit to může menší zásuvný šuplík nebo zásuvky na pojezdech místo poliček.

Využít lze i boční strany skříněk. Minimálně prkénka se na ně díky úchytům vlezou. Houbičkám na nádobí, které se nemusejí válet po dřezu, stačí také miniprostor.

Tyto zajímavé tipy do kuchyně najdete v naší fotogalerii:

Výsuvná deska

Když je potřeba, tak ji vytáhnete, jinak může zůstat hezky schovaná. Výsuvnou desku z linky využijete při krájení zeleniny nebo při chystání občerstvení pro návštěvu. 

Neobvyklá zásuvka

Zásuvku jsme většinou zvyklí dělit rovně. Proč ne do uhlopříčky? Takhle se do ní vleze mnohem víc věcí. Menší rohy dobře uskladní sítko nebo vývrtku, které se nebudou zbytečně plést ve větších oddílech. 

Boční stěna skříně

Věčně nevíme, kam s úklidovými prostředky a se saponáty. Vyřešit to může elegantně boční stěna skříně. Kdopak ví, co se v ní skrývá? Už nikdy nezakopnete o smeták v kotelně!

Stahovací dvířka

Spotřebiče je fajn mít pěkně po ruce. Někdy ale netoužíme po tom, aby byly vystavené na lince, když přijde návštěva. Můžeme je mít v zákrytu a zástěnu v dekoru dvířek stáhnout jenom, když potřebujeme „uklidit“.

Koš na úchytech

Koš na odpadky není zrovna elegantním doplňkem kuchyně. Ideální je vyčlenit mu místo v zásuvce pod dřezem nebo na jiném vhodném místě. Pro lepší manipulaci poslouží speciální úchyty.

Minizásuvka pro hubky

Houbičkám na nádobí stačí jen malý prostor, aby se nemusely věčně válet na lince. Zkuste využít výklopné zásuvky, do kterých už myslíte, že se nevleze nic kromě tužky.

Plechy na výšku

S plechy poházenými na sobě se špatně manipuluje, navíc se ničí. Pokud máte doma vyšší hlubokou poličku, vytvořte si do ní pořadač na výšku a máte přehled, co je doma.

Dvířka zevnitř

Jak využít boční stranu dvířek? Prkénka, která jsou úzká, se na ně hezky vlezou a dveře skříňky nijak nezatíží. Hlavně plastová prkénka na lince být vystavená nemusí.

Hluboké šuplíky na pojezdu

Hluboké skříňky jsou spolehlivým úložištěm nepořádku. Věci v nich zatlačujeme stále dál, aniž nakonec víme, co obsahují. Lepší variantou je pořídit si do hlubšího prostoru šuplíky na pojezdech. Ukryjí spoustu nádobí i potravin a lehce se s nimi manipuluje.

Pořadač na koření v šuplíku

Věčně hledáte nějaké koření? Napadlo vás dát je tímto způsobem do zásuvky? Zajistí dokonalý přehled bez toho, aniž byste vyhazovali polovysypané a vyschlé pytlíky.

Otvor v desce pro odpad

Tak tohle je vychytávka! Nepořádek sjede do šuplíku, aniž byste jej otevírali. Záleží už je na vás, jestli pod otvor umístíte nádobu na bioodpad, nebo klasický koš. Otvor lze pochopitelně zaklapnout víčkem ve stejném dekoru.

Pořadač na plastové vršky

Také máte spoustu plastových nádobek v hlubokém šuplíku, a když jej otevřete, myslíte, že na vás chtějí spáchat atentát? S šuplíkem, do nějž umístíte minimálně rozdělovač na vršky, získáte mnohem lepší přehled. Uvítá jej i váš partner, až si bude připravovat oběd do práce.

Vysouvací elektrická zásuvka

Elektrické zásuvky a vypínače bývají většinou na protější straně linky. Lze je mít ale také na lince pěkně po ruce. Když je potřeba, odděláte designový poklop, vysunete panel a připojíte mixér. Vychytané!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu