Obdivujete nádherné studené mísy na oslavách? Zvládnete je i vy a docela jednoduše

Kuchyně 04. února 2018 | 11:20 — Marie Drahá
Na první pohled vypadají velmi profesionálně, ale není to žádná věda. Řeč je o studených mísách, nad kterými oči přecházejí. Oslnit jimi můžete i vy, když popustíte uzdu kreativitě a vezmete si k ruce několik šikovných dekoračních pomocníků. Dokážou zázraky.
Další 3 fotografie v galerii
S dekoračním nožem a vykrajovátky budete královnou studené kuchyně / Shutterstock

Nezáleží na tom, kolik času přípravě pohoštění věnujeme, ale co nabídneme a hlavně jakým způsobem. Po báječně vypadajícím kousku zkrátka sáhne každý. Nejrychlejším řešením pro hosty jsou krájené sýry, uzeniny, ovoce a zelenina. Když je víc času, připravíme chlebíčky či jednohubky. Poradíme vám, jak povznést studenou kuchyni na vyšší úroveň.

Dekorační nůž

Je skvělým pomocníkem v kuchyni každého kuchaře. Obyčejným krájením s ním vytvoříte zvlněné plátky brambor, zeleniny, másla, sýrů, vlastně čehokoliv. Postačí vám v domácnosti jeden a věřte, že se do něj vyplatí investovat. Je zárukou zajímavě vytvořené tabule, která nadchne dospělé i děti. Dekorační nože existují v mnoha podobách. Zatímco jeden krájí vlnky, další umí oválky, spirály, kuličky a další tvary. Výběr je široký.

Vykrajovač kuliček

Je ideální na vykrajování ovoce, zeleniny, mletého masa i sýrů. Hodí se na přípravu jednotlivých dekorací, ale i ovocných či zeleninových salátů, nebo sýrových kuliček obalovaných v koření. Stejná kombinace pochutin, ale v jiné podobě, udělá kreativního hostitele z každého. Vykrajovač kuliček je dalším báječným pomocníkem při přípravě studené kuchyně.

Vykrajovátka různých tvarů

Naproste jednoduše s nimi vytvoříte špízky, mísy a dobroty z ovoce a zeleniny, které ohromí. Kouzelné kreace přitom netrvají o nic déle než pouhé krájení a nevzhledné servírování. Vykrajovátka se hodí i na sušenky. Na základní pistoli stačí nasadit zvolený dekor. V nabídce jsou srdíčka, kytičky, koule a mnoho dalších.

Drát na sýr

Na tvrdší druhy sýrů postačí obyčejný nůž nebo ideálně nůž na sýry. Na měkčí sýry se však nehodí. Museli bychom zvolit mezi silnými plátky nebo blátem. Dobře nám však poslouží drát na sýr, který si poradí i s velmi jemnou konzistencí.

Dekorační jehla

Jehly využijete při zdobení ovoce i zeleniny. Bývají vyrobeny z kvalitní nerezové oceli a jsou vhodné pro všechny, které si chtějí se studenými mísami opravdu vyhrát.

Kytičky z mrkve i další kořenové zeleniny se dají vytvořit i kuchyňským ořezávátkem. Na skvělou dekoraci se hodí i mřížkový nůž či ozdobná spirála. A doporučujeme vyzkoušet i obyčejnou škrabku na brambory! Pohoštění pro přátele můžete připravit i venku. Po celém světě jsou hitem zahradní kuchyně.

Náš tip:

Potřebujete nachystat delikatesy s předstihem? Pořiďte si chladicí podnos! Dokáže zachovat vzhled, chuť a hlavně čerstvost zákuskům, chlebíčkům, jednohubkám i roládám. Hodí se na skladování pochutin, přenášení i servírování nejen v horkých letních dnech.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

I alergici si mohou dopřát polštáře a peřiny z peří....

Vyrobte si z rajčatových listů postřik proti mšicím....

Zalévání stromů. Mnoho lidí se při této zdánlivě...

Staré cihly nevozte na skládku, ještě vám mohou dobře...

Nezkracujte psovi ocas, připravíte ho tak o jednu důležitou...

Dřevěné prkénko by měl mít v kuchyni každý. Na jeho...

Zavřít reklamu