Super vychytávka, s níž už nikdy nebudete servírovat jídlo studené

Kuchyně 02. března 2018 | 10:01 — Marie Drahá
Vypadá jako obyčejný nerezový šuplík, ale pro profesionální kuchaře je zcela zásadní pomůckou. Jakmile objevíte kouzlo ohřevné zásuvky, stane se nezbytnou i pro vás. Tahle vychytávka do kuchyně vám totiž už nikdy nedovolí položit na stůl vystydlý oběd.
Další 3 fotografie v galerii
Proč zapínat troubu nebo přihřívat v mikrovlnce, když existuje lepší řešení? / Shutterstock

Není to příjemné, jíst v restauraci z teplých talířků a pít z nahřátých hrníčků? I když mohou budit dojem, že jsou čerstvě vytáhlé z myčky, zahřívaly se jinde. Ohřevná zásuvka nechybí v kuchyni žádného profesionála. A může být i součástí vaší linky. Krom nahřívání nádobí nebo jídla se v ní dá také šetrně rozmrazovat nebo péct. Zdánlivě jedinou nevýhodou je její cena. Pořídit se dá totiž od pěti tisíc korun nahoru.

Teplotu lze nastavit

Ohřevnou zásuvku lze pořídit v klasických rozměrech: širokou i hlubokou do 60 centimetrů, vysokou 14 centimetrů. Objem 20 litrů dokáže pojmout přes 60 šálků na espresso nebo 12 velkých plytkých talířů. Záleží pochopitelně na přesné velikosti šuplíku i nádobí. Zásuvka unese kolem 25 kilogramů. Ohřívá prostřednictvím topné desky z tvrzeného skla, například v rozmezí teplot od 30°C do 80°C. Teplotu lze pochopitelně přednastavit.

Díky ohřevné zásuvce se můžeme zcela vyhnout mikrovlnce, o jejíž škodlivosti se vedou dlouhé diskuse, nebo zdlouhavému ohřevu na sporáku. Jídlo ze speciální zásuvky totiž chutná mnohem lépe. Krom toho ji můžeme využít na kynutí těsta. Další skvělé vychytávky do kuchyňské linky najdete zde.

Jde namontovat i dodatečně

Ideální je myslet na ohřevnou zásuvku už při zařizování kuchyně a vyčlenit jí místo poblíž sporáku, trouby nebo pracovní plochy, kde servírujete. Není však problém namontovat ji dodatečně. Designový nerez se hodí do každé kuchyně a většinou ladí minimálně s digestoří nebo ovládacími panely na troubě či myčce. Zásuvka vyžaduje připojení do elektrické sítě. A měla by být v takové výšce, abychom do ní vždycky dobře viděli. Bývá výhodou, jestliže disponuje časovačem.

Šuplík lze otevírat pouhým stiskem čela zásuvky nebo opatřit úchytem. Snadnější manipulace umožní teleskopické výsuvy. Složitá není ani údržba. Většinou stačí ze zásuvky vyndat protiskluzovou podložku a umýt. Ohřevné zásuvky nabízí v dnešní době řada výrobců s elektronikou a v moderních českých domácnostech už nejsou žádnou raritou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo vás zahřeje léčivá termální voda

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

5 dobrých rad pro plánování příští dovolené. Ušetříte...

Tip na největší podzemní atrakci na světě. Město divů je...

Vinobraní u našich jižních sousedů. Co si můžete dopřát...