Bílá už nefrčí. Kuchyním vládne tajemná fialová, na oblibě získává stále více šalvěj

Kuchyně 27. dubna 2018 | 13:50 — Marie Drahá
Když si letos koupíte sytě fialovou sukni, určitě nešlápnete vedle. To samé platí i v případě kuchyňské linky. Pokud rádi držíte krok s módou, vězte, že bílá už není v kurzu. Lidé si žádají barvy, tvrdí designéři.
Dalších 6 fotografií v galerii
Sytě fialová je barvou roku 2018 / Shutterstock

Bílé kuchyně se držely na vrcholu řadu let. Je jim přisuzován punc čistoty a jakési nadčasovosti. Nyní ale hovoří návrháři kuchyní jinak. Bílé podle nich odzvonilo. Je neosobní a příliš sterilní. Doporučují ale její protipól: černou.

Dramatická černá

Jak vypadá v interiéru černá? Moderně, elegantně, luxusně. Je však natolik výrazná, že je třeba ji zkombinovat s další barvou, ideálně také zemitým dřevem. Černá si v každém případě žádá o kontrast. Jen tak dokáže místnosti dodat potřebnou dramatičnost. Jestli si netroufáte na linku, vyzkoušejte nejdřív černou u doplňků. Nadchne vás.

Tajemná fialová

A u sytých barev ještě zůstaneme. Největším trendem roku 2018 je totiž fialová. Rovněž barva, která symbolizuje tajemno a mystično. Nejčastěji se kombinuje s metalickými prvky, takže se spíše hodí do moderních interiérů. Pasuje k ní ale i kámen. Pokud dáváte přednost světlejším odstínům, out nebudete ani s oblíbenými odstíny levandule.

Odstíny oceánu

Nejrůznější odstíny modré, tyrkysová i šalvějová doplňují paletu sytých odstínů. Z pastelové nabídky si vyberou romantici a všichni, kteří dávají přednost dřevu. Speciálně matná zelená se k němu totiž skvěle hodí. Kombinovat lze i jednotlivé tóny. Dá se navíc očekávat, že šalvěj zůstane trendem na pěkně dlouhou dobu. Líbí se vám kuchyně bez úchytek? Zjistěte, jestli by byla pro vás tím pravým.

Trendy pro rok 2018 udávají změnu i pro celkový vzhled kuchyni. Otevřené prostory nahrazují dvoukřídlé kuchyňské skříňky, do kterých je možné schovat všechno – od potravin až po menší spotřebiče. Lince by měl dominovat čistý uklizený prostor.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toužíte po šlechtickém titulu? Navštivte některý z mikrostátů

Toužíte po šlechtickém titulu? Navštivte některý z...

Pár věcí za které na dovolené ušetříte, ale budete toho...

Ráj turistů a rybářů. To je vstupní brána do Žďárských...

Při pronájmu auta v zahraničí můžete pořádně prodělat,...

Na horách nemusíte pouze lyžovat. V kraji seriálu Doktor...

Poznejte hlavní město módy. Eurovíkend v Miláně vás...

Zavřít reklamu