Toužíte dát své staré kuchyni nový vzhled? Oživit a modernizovat ji zvládnete za pár korun

Kuchyně 08. července 2018 | 12:08 — Kateřina Riegrová
Jste unaveni vzhledem své staré kuchyně? Nemáte nebo nechcete investovat velký obnos peněz za kompletní výměnu kuchyňské linky? Tady je pár dobrých rad, jak oživit a modernizovat nejdůležitější místost bytu či domu.
Další 3 fotografie v galerii
Rekonstrukce kuchyně vás nemusí stát moc peněz / Pexels

Pod pojmem nový vzhled nebo modernizace si většina z nás představí hromadu dělníků, kteří totálně rozbourají vaši kuchyň a ještě k tomu to bude stát šíleně moc peněz. Rekonstrukce ale nemusí být tolik finančně náročná, jak se na první pohled zdá.

Natřete kuchyňské skříňky novou barvou

Jak na to? Tato přeměna je časově trochu náročnější, ale výsledek vás zcela jistě překvapí a nebudete ho litovat. Nejprve musíte sundat všechna dřevěná dvířka, poličky a vyndat šuplíky. Nezapomeňte odšroubovat kovové či nerezové úchytky a držáčky. Poté je nutné veškerou plochu, kterou budete natírat, očistit, odmastit a také obrousit. A teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu... vyberte si správnou barvu, kterou aplikujete ve dvou či třech vrstvách na kuchyňské skříňky. Pak už zbývá jen vše zpátky namontovat a vrátit do původního stavu a máte zcela novou kuchyni.

Oblékněte linku do smokingu

Pokud rádi experimentujete, využijte aktuálního trendu a „oblečte kuchyň do smokingu“. Většinou se na kuchyňské skříňky aplikují dva rozdílné tóny barvy nebo spodní skříňky se natírají tmavší barvou a ty vrchní barvou světlejší. I u malých kuchyňských linek je tento trend velice stylový. Světlejší skříňky nahoře vám dají pocit, že je vaše kuchyň dostatečně prosvětlená a prostorná. Pokud je vaše stávající kuchyňská linka bílá, stačí pouze natřít spodní skříňky. Klasickou barevnou kombinací je černá a bílá a trendy jsou všechny odstíny šedé, fialová nebo tmavě modrá a zelená.

Oživte stěny v kuchyni nátěrem

Zdá se vám, že je vaše kuchyně příliš nudná? O této místnosti se říká, že je srdcem domova. Pokud se bojíte a nejste si jisti s nátěrem kuchyňské linky, dejte nový nádech stěnám. Natřete je nějakou teplejší a výraznější barvou nebo použijte zajímavou tapetu.

Vyberte zajímavý koberec

Kuchyň se dá velice zajímavě designově vylepšit kobercem. I když koberce do kuchyně tradičně nepatří, existují "nezničitelné" koberce, které jsou protiskluzové a velmi snadno se čistí, takže je klidně můžete umístit do kuchyně. Moderní pestré vzory rozsvítí podlahy a zahřejí vaše nohy.

Vyměňte horní kuchyňské skříňky za poličky

Celý look kuchyně změníte, pokud vyměníte horní kuchyňské skříňky za otevřené poličky. Na ně můžete kromě nádobí postavit například i květiny či jinou dekoraci.

Kupte si novou záclonu

Nová záclona v kuchyňském okně udělá také své. Zkuste si tentokrát koupit nějakou krátkou záclonku, která definitivně změní vzhled celé místnosti. Záclony a závěsy zůstávají i nadále jedním z nejlepších a nejjednodušších prostředků pro zútulnění domova. Jak mít bílé záclony zářivé jako sníh, vám poradíme v našem článku zde.

Vyměňtě kuchyňské úchytky

Velký rozdíl zaznamenáte, pokud vyměníte staré úchytky za nové. Pokud máte plastové nebo ošklivé kovové úchytky, neváhejte ani minutu a vyměňte je za moderní nerezové.

Vyzdobte zdi uměním

Vaše kuchyň hodně prokoukne, pokud na zdi pověsíte obrázky nebo dekorace. Vyberte si nějaké zajímavé téma, které je vám blízké. Pokud si vytvoříte vlastní originální fotorámeček, dodáte interiéru osobitost.

Nebojte se barev

Bílé kuchyně se držely na vrcholu řadu let. Je jim přisuzován punc čistoty a jakési nadčasovosti. Nyní ale hovoří návrháři kuchyní jinak. Bílé podle nich odzvonilo. Je neosobní a příliš sterilní. Pokud se rozhodnete pro nový vzhled kuchyňské linky a nemůžete se rozhodnout jakou barvu, přečtěte si v našem článku, co je právě teď trendy.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Petrohrad: Jeden den vám v tomto krásném městě rozhodně stačit nebude

Petrohrad: Jeden den vám v tomto krásném městě rozhodně...

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou...

Skvělé tipy, jak po světě cestovat co nejlevněji

Reklama na krásu a harmonii: Poznejte evropskou krajinu, kde...

Šarmantní a požitkářský kout Francie: Sem jezdí ti, kdo...

Navštivte nejromantičtější město chorvatského pobřeží

Zavřít reklamu