Skvělé vychytávky do kuchyňské linky

Kuchyně 06. července 2017 | 07:21 — Anna Novotná
Naše kuchyně se stále více zaplňuje novými praktickými pomocníky, takže už je pomalu nemáme kam ukládat. Řešení je jednoduché – pořiďme si takové, které se dají snadno zapustit přímo do pracovní desky kuchyňské linky.
Další 2 fotografie v galerii
Milovníci televizních pořadů si mohou dopřát televizi, vestavěnou do dvířek kuchyňské linky / Internet

Skladná váha

Vestavná kuchyňská váha je stále po ruce, takže ušetří spoustu čau při dolování váhy z různých skříněk či spíží. Nejčastěji bývá umisťována přímo do pracovní desky, většinou se jedná o černou skleněnou desku o rozměrech 21 x 21 centimetrů. Je vždy po ruce, jednoduše se ovládá pomocí digitálního displeje a snadno se udržuje, stačí očistit vlhkým ubrouskem. Na pořízení praktické váhy, která nezabere téměř žádný prostor, nemusíme rezignovat ani v případě, že máme opravdu malou kuchyňkou linku. Nemusí být totiž pouze součástí pracovní desky. Existuje i varianta nástěnná, v podobě sklopné destičky, která se dá namontovat přímo na zeď, nebo dokonce zasadit do kuchyňského obkladu.

Pomocník v šuplíku

Obdobným šikovným pomocníkem, kterého ocení každý kuchař či kuchařka, je i vestavný kráječ. Nejčastěji se umísťuje do zásuvky pod pracovní desku, širší než 40 centimetrů. Když pak potřebujeme cokoli nakrájet, stačí jen šuplík otevřít. Po použití kráječ očistíme, sklopíme zpět do skladné polohy, zavřeme zásuvku a je uklizeno. Vestavné kráječe jsou k dostání v různých cenových relacích, vyrábějí se z plastu nebo nerezu. 

Skryté zásuvky

Do pracovní desky je dnes již možné umístit i elektrické zásuvky. Jedná se o tubus dvou až tří zásuvek nad sebou, zabudovaný pod deskou. Jestliže je potřebujeme, stačí poklop vytáhnout a zásuvky vyjedou nad desku. Překážet nám určitě nebudou, protože je po použití snadno přikryjeme omyvatelným poklopem. 

Při práci i zábava

Pokud při vaření rádi posloucháme hudbu, můžeme si pořídit kuchyňské rádio, které se dá zavěsit pod horní skříňky. O svou oblíbenou zábavu se ale nepřipravíme, ani když patříme k milovníkům třeba televizních seriálů. Praktickým doplňkem moderní kuchyně totiž dnes často bývá i plochý televizor. Nejčastěji je umísťován na horní dvířka kuchyňské linky, odsavač par či chladničku, takže máme i při vaření neustále obrazovku v zorném poli a nemusíme se k ní v zajímavých fázích pořadu otáčet, nebo dokonce odbíhat do sousední místnosti.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování pro nastávající maminky: Jak vyrazit do zahraničí bez rizika?

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji...

Vydejte se na dovolenou po stopách Indiana Jonese a Vinnetoua

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského...