Máte rádi špagety? Se spiralizérem si rychle zamilujete ty zeleninové

Spotřebiče 09. ledna 2018 | 14:55 — Marie Drahá
Nudle nebo špagety ze zeleniny skvěle nahradí těstovinovou variantu. Hodí se také do salátů a dokáží krásně dekorovat jídlo, pokud se potřebujeme vytáhnout před návštěvou. Vyrobit je dokáže během chvilky spiralizér. Vychytávka, bez které se neobejdou hlavně milovníci zdravého životního stylu.
Dalších 6 fotografií v galerii
Zeleninové špagety jsou mnohem zdravější variantou než například pšeničné / Shutterstock

Někdy nazývaný špagetovač dokáže připravit jídlo ve velmi krátkém čase. Hodí se především pro zpracování ovoce a zeleniny. Umí vyrobit spirálky z brambor, cukety, okurky, mrkve, cibule, řepy i ředkviček. Výsledkem jsou zdravé a šťavnaté pokrmy.

Spiralizér má tu výhodu, že si s ním v mžiku připravíte zdravou svačinku i lehký oběd do práce. Rychlý oběd připravíte i v mikrovlnce, čtěte zde. Krouhané nudle však mohou být také zdravější přílohou k pečenému masu. Díky několika nožům nabízí přístroj tvorbu špaget různých velikostí a typů. Opatřen bývá nerezovými čepeli. Aby neklouzal, zajistí silná přísavka. Lze jej mýt v myčce a snadno ukládat. Výrobci přitom nezapomínají ani design. Koupit se dá už od osmi stovek korun. Pro koho je vhodný krom milovníků raw stravy?

Pro dietáře

Spiralizér je skvělým pomocníkem pro všechny, kteří jsou nuceni držet nějakou dietu – ať už mají potíže se žlučníkem, nebo se musejí hlídat kvůli cukrovce. Chroupat denně syrovou mrkev nebo cuketu vydrží dlouhodobě asi málokdo. S přístrojem, který rychle zpracuje zeleninu za vás, si můžete dopřávat saláty nebo přílohy denně. A pokrmy přitom nemusí být nijak fádní.

Pro děti

Někdy je problém děti donutit, aby konzumovaly ovoce a zeleninu. Stravovací návyky, které si osvojí, je přitom ovlivní na zbytek života. Přístroj na krouhání spirál je jednou z variant, jak je přesvědčit, aby si zeleninu oblíbily. Především děti jedí pohledem.

Pro odpůrce zeleniny

Aby zelenina všem chutnala, musí i dobře vypadat. Vařená varianta někdy nevypadá zrovna lákavě, navíc ztrácí vitaminy i svou výraznou chuť. Vyzkoušejte zeleninové špagety a uvidíte, že i dlouhodobí odpůrci zeleniny změní svůj názor. Začněte třeba cuketovými špagetami, které můžete doplnit oblíbenou rajčatovou omáčkou.

Náš tip:

Pokud máte v kuchyni málo místa a další přístroj jednoduše nemáte kam dát, alternativou je ruční spiralizér. Podle výrobců se vleze i mezi hrnečky na čaj. Funguje v podstatě jako ořezávátko. Víčkem otáčíte zeleninu, z níž se pak tvoří spirálky. I tento malý pomocník lze mýt v myčce.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jaromír Hanzlík si splnil svůj sen: Komedie Léto s gentlemanem je dotočena!

Připravte se na slivovici. Dobrý kvas je základ

Vylezla vám kostice u podprsenky? Triky, jak se to dá ještě...

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...