Čtyři chyby, kterých se nejčastěji dopouštíme během vysávání

Spotřebiče 03. února 2018 | 09:01 — Marie Drahá
Byt je hezky vygruntovaný, jíst by se dalo dokonce z podlahy. Nic vás nebolí, dokonce se usmíváte. A krásně se vám dýchá. Že u vás tento ideální stav po luxování nefunguje? Nejste jediní. Máme pro vás několik rad, jak to změnit.
Další 3 fotografie v galerii
Za bolesti zad si můžeme ve většině případů sami / Shutterstock

Obecná rada zní: pořídit si takový vysavač, se kterým se vám bude dobře manipulovat. Plastové hadice jsou sice lehčí, ale modely z hliníku nebo chromované oceli zase pevnější, i když s sebou praští tisíckrát o zem. Mění se ve vysavači snadno sáček? Je v něm nutné čistit po každém vysátí filtr? Všechny tyto aspekty hrají zásadní roli v tom, jestli berete do rukou lux s větší či menší nechutí.

1. Stačí jednou a rychle

Ve vysávání někdy doslova trháme rekordy. Hlavně když žijí v domácnosti děti nebo domácí mazlíčci, nepustíme rukojeť pomalu z ruky. Celý byt je tak obvykle vyluxovaný za pět minut. To musí stačit, říkáme si s pocitem rychle odvedené práce. Jenže nestačí. Čím pomaleji a rovnoměrněji povedeme hubici nebo kartáč po koberci, tím víc nečistot cestou posbíráme. Nejen povrchových, ale i těch, které jsou usazené hlouběji v koberci. Lepší je jedno a to samé místo přejet několikrát. Skvělé vychytávky pro úklid v domácnosti, které fungují a navíc šetří peněženku, najdete zde.

2. Není nutné větrat

Používáme vysavač i na bezkobercové povrchy právě kvůli tomu, že je to rychlejší a na rozdíl od klasického smetáku se tolik nepráší. Ale není to tak úplně pravda. Také při luxování je dobré otevřít okna, aby mohl vzduch polétavé prachové částice vynést ven. Tím spíš, pokud jsme nemocní, nebo máme doma alergika. A to je dnes snad polovina všech domácností.

3. Bez bolestí zad

S bolavými zády nás přejde chuť na jakýkoliv úklid. Málokdo z nás se přitom u vysávání nesmyslně nehrbí. Nač se ohýbat, pokud máme vysavač s teleskopickou trubkou? Nastavme si odpovídající výšku a vrhněme se na úklid hezky vzpřímeně. Tělo nám poděkuje.

4. Čím větší výkon, tím líp uklizeno

Z vysávání nemusíme mít vyrýsované bicepsy a plést si luxování s posilovnou. Pokud se hubice víc přisává ke koberci a posouváme ji s větší námahou, nabízí se jednoduše snížit výkon vysavače. Kvalitním spotřebičům to nijak neublíží, vysávají i při nižším výkonu stejně dobře a efektivně. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Výzkum Merkuru přinesl velice zajímavé zjištění. Této planetě něco chybí

Začíná mrznout, dopřejte ptáčkům jídlo a pamlsky na...

Při vaření je velmi významným pomocníkem. Jak správně...

Vyrobte svým mazlíčkům jedinečný narozeninový dort z...

Nealkoholický svařák zahřeje, chutná a zamilují si jej i...

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Zavřít reklamu