Jak vyzrát na nekonečné leštění skel a obkladů? Existuje pomocník, na kterého nedáte dopustit

Spotřebiče 10. července 2018 | 09:09 — Marie Drahá
Umýt okna octovou vodou nebo saponátem je hračka. Mnohem horší je následné leštění, kdy se krouživým pohybem snažíme dostat ze skel každičkou šmouhu. Jak si nekonečnou činnost navždy ulehčit? Pořízením vysavače na okna, který okna vysuší během chvilky.
Další 3 fotografie v galerii
Robotický vysavač pracuje docela sám, stačí jej pouze přemístit / Shutterstock

Mytí oken patří v domácnosti k méně oblíbeným činnostem. Tím spíš pro toho, kdo bydlí v rodinném domě. Není divu, že se někdy promění v celovíkendovou záležitost, u které se o odpočinku rozhodně mluvit nedá. Naštěstí existuje způsob, jak si nekonečné drhnutí výrazně ulehčit. Vysavač na okna není jen pro movité, kvalitní se dá pořídit už od tisícovky.

Okna zůstanou bez šmouh

V zásadě existují dva druhy vysavačů na okna: ruční a robotické. Jak už název napovídá, s ručním vysoušíte sami, klidně pomocí praktické nástavné tyče, robotický pracuje za vás – jen je třeba jej přemisťovat z okna na okno. Klasická domácnost si bohatě vystačí s ručním vysavačem. Ty nejlepší jsou opatřeny nádobky na čisticí prostředek i nádobku na špinavou vodu. Okna tak zůstávají skutečně čistá a bez šmouh.Robotický vysavač představuje komfort zejména tam, kde mají majitelé velkoformátová okna nebo francouzské dveře. Pochopitelně znamená úsporu času, kdy si místo práce můžete uvařit oblíbenou kávu. Na rozdíl od ručních jsou však robotičtí pomocníci výrazně dražší. Pořídit se dají dokonce na ovládání, a to přibližně od šesti tisíc korun nahoru. Znáte vychytávku, která váš domov zbaví zvířecích chlupů a děti ji milují?

Na jedno nabití umyje 20 oken

Vysavače fungují na baterie, které se musí nabíjet přibližně tři hodiny. Jak dlouho vydrží? Obvykle půl až tři čtvrtě hodiny. Podle výrobců by však jedno nabití mělo postačit na umytí až 20 oken standardních rozměrů, takže si s ním v rodinném domě bez obav vystačíte. Většina stěrek, které objevíte na trhu, je široká 25 centimetrů, takže si poradí i s malými okny na toaletě. Potahy na stěrky lze prát ve většině případů v pračce.

Hodí se i na obkladačky

Koupi vysavače na okna oceníte v momentě, kdy se vám v kuchyni rozlije káva nebo čaj. Pomocník dokáže vysát i rozlitou tekutinu. Kromě skel na oknech jej využijete také při čištění obkladů nebo zrcadel. A co víc, dokážou vysušit i lesklá dvířka na kuchyňské lince.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu