Jak na skvrny, pachy nebo připáleniny? Pár skvělých triků, které ocení každá hospodyňka

Tipy a inspirace 25. září 2017 | 15:25 — Anna Novotná
Chcete si zjednodušit úkony, které občas potřebujete dělat doma? Úklid domácnosti vám může usnadnit spousta drobností, o kterých jste možná ani nevěděli. Přinášíme vám deset úžasných triků do každé domácnosti!
Další 4 fotografie v galerii
Při úklidu vám pomůže několik dobrých rad. / Shutterstock

Muší trus

Mouchy nás dokáží otravovat svým poletováním a bzučením, ale také tím, že zanechávají na skleněných výplních dveří nebo obrazů svůj trus. Často jdou špatně odstranit. Zkuste proto tento fígl - skvrnky potřete rozpůlenou cibulí a pak je přejeďte houbičku. Nevzhledné tečky budou rázem pryč!

Péče o teflonové pánve

Teflonové pánve jsou velmi náchylné k poškrábání a vyžadují správnou péči. Aby vydržely co nejdéle, je třeba je správně čistit. Občas v pánvi rozehřejte hrubozrnou sůl - nečistoty se na ni nachytají a vy pánev nebudete muset drhnout a předejdete tak jejímu poškrábání.

Připálená tekutina

Připálené skrvny na sporáku jdou mnohdy velmi těžko odstranit. Čištění si můžete usnadnit tak, že na ně nalijete trochu octa a necháte působit. Kyselina octová změkčí zuhelnatělé skvrny a vy se jich zbavíte několika tahy houbičkou.

Kolečka od sklenic na dřevě

Velkým problémem při úklidu bývají kolečka od skleniček, které někdo postavil přímo na dřevo. Zkuste použít hadřík namočený do roztoku z šesti lžic octa a půl sklenice vody. Fleky hadříkem důkladně vydrhněte a stopy po skleničce budou pryč.

Plesnivé spáry dlaždiček

Vlivem velké vlhkosti se mohou ve spárách dlaždiček a kolem těsnění objevit stopy plísně. AByste tomu zamezili, pokryjte všechny spáry přípravkem z čistící pasty a trochy sava. Nechte den působit, otřete houbičkou nebo kartáčkem a důkladně opláchněte.

Skvrny od inkoustu

Propisky po kapsách mnohdy zanechávají skvrny, které nejdou snadno vyčistit.  Zkuste skvrnu polít mlékem a důkladně ji třete, dokud nezmizí.

Pach v lednici

Nežádoucí pachy v chladničce lze odstranit snadným trikem. Stačí dovnitř vložit korkové zátky z lahví a po smradu nebude ani památka.

Stopy rzi

Rez ze starých podnosů a příborů lze jednoduše odstranit pomocí cibule. Nůž do cibule několikrát zabodněte až po střenku, dokud stopy rzi nezmizí. Podnos posypte solí a vydrhněte rozpůlenou cibulí.

Vápenaté usazeniny na keramice

Mytí nádobí nebo sprchování způsobuje po čase zmatnění keramických nebo terakotových dlaždic vápenatými vodními usazeninami. Domácí přípravek z několika kapek octa a jedlé sody naneste na matné plochy a nechte asi hodinu působit.  Poté pastu setřete a dlaždičky opláchněte čistou vodou.

Špinavé prkýnko v kuchyni

Ať se snažíte jak chcete, pořád je vaše kuchyňském prkýnko špinavé? Pokud ho chcete opravdu důkladně vyčistit, a to včetně rýh po nožích, vydrhněte ho citrusovou kůrou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí přírodní i kulturní klenoty, které jinde neuvidíte

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Kam vyrazit v zimě na green? Golfové rezorty se často...

Lyžujte až do pozdního jara. Navštivte nejvýše položené...

Kanárské ostrovy v únoru? Proč ne, na ostrovech věčného...

Burano, ostrov v Benátské laguně, který vás ohromí svou...

Co byste neměli dělat v Izraeli. I tato země má své...

Zavřít reklamu