Dřevo vypadá elegantně a stylově: Vyrobte z něj úžasné vychytávky do domácnosti

Tipy a inspirace 30. září 2017 | 11:10 — Anna Novotná
Chcete oživit bydlení a dát bytu šmrnc? Hledáte něco osobitého a originálního? Zajděte na procházku do lesa a přineste si klacky a větve, nebo klidně použijte kmen stromu, který jste pokáceli na zahradě. Mohou vám totiž posloužit jako materiál pro výrobu úžasných vychytávek do domácnosti.
Dalších 14 fotografií v galerii
Milujete přírodní dřevo? Tak to vás tyto nápady zaručeně nadchnou / Pinterest

Potrpíte si na moderní styl, ale zároveň se doma chcete cítit stejně dobře jako v panenské přírodě? Milujete přírodní dřevo? Tak to vás tyto nápady zaručeně nadchnou!

Svíčka z kmene

Pokácený strom nemusíte jen naštípat na polínka, které proženete komínem. Nechte si kousek i na výrobu úžasných svícnů. Pilou nařežte kmen na zhruba dvacet centimetrů vysoké válce, ale samozřejmě můžete zvolit jinou velikost dle vašich požadavků a šířky kmene. Uvnitř kmene vytvořte díru, do které později nalijete vosk. Dbejte na to, aby okraje byly široké alespoň dva centimetry. Roztavte několik obyčejných svíček, do kterých kápněte pár kapek esenciálního oleje. Ustřihněte knot o něco delší, než je hloubka vydlabaného kmene a konec položte na dno. Vršek knotu přivažte na špejli, kterou položte na vrch kmene – takto vám knot při lití horkého vosku nespadne. Nakonec nalijte vosk, nechte vychladnout a úžasná svíčka je na světě.

Knihovna z větve

Nebudete tomu věřit, ale i obyčejná větev může posloužit jako velmi elegantní a stylový držák na knihy. Všechny vaše knihy do ní sice neumístíte, ale když ji vyberete místo třeba nad oblíbeným křeslem, můžete si na ni položit právě rozečtené knihy. Větev jednoduše přivrtejte ke zdi a o víc se nestarejte. Fotografie naleznete na konci článku v obsáhlé galerii.

Neobyčejný lustr

Vybrat takový lustr, který by se vám líbil a byl cenově dostupný, je často velký oříšek. Můžete si ho ale vyrobit sami, a to opravdu snadno a rychle. Přineste si vyschlou větev, kterou připevněte ke stropu a kolem ní omotejte pár žárovek. Takový lustr jen tak někde nenajdete a navíc vám bude večer vytvářet v pokoji úžasné stíny.

Držák na toaletní papír

Jedna malá obyčejná větev vám dobře poslouží i jako držák toaletního papíru. Vždy ale platí, že musí být větev suchá a ideálně i ošetřená proti plísním a škůdcům. Přivrtejte ke zdi, navlékněte roličku toaletního papíru a přírodní držák je hotov.

Věšák ze stromku nebo klacků

Sluhu, nebo i věšák si vyrobíte rovněž snadno. Nemáte-li kam pověsit bundy, sežeňte si několik klacíků, ze kterých roste větev a nařežte je na stejně dlouhé dílky. Do rámu umístěte jeden vedle druhého a připevněte tavnou pistolí, lepidlem nebo přibijte hřebíkem. Připevněte ke zdi. Nebo si můžete vyrobit stojací věšák z menšího poraženého stromku s větším počtem větví. Nechte vyschnout, nalakujte, připevněte na spodek stojan a užívejte si váš dokonalý držák bund a klobouků.

Originální zábradlí

Ve spoustě úžasných věcí často není vůbec žádná věda. Pokud máte možnost sehnat opravdu dlouho větev, nebo kmen mladšího stromu, můžete si vytvořit krásné zábradlí na vaše schodiště. Z kmene odstraňte všechny větve a nechte jej dobře vyschnout. Pokud chcete dokonale jemný povrch, dřevo poté zbruste a ošetřete lakem. Pak už jen přivrtejte ke zdi u schodů.

Jak oddělit prostor

Máte velké místnosti, které byste chtěli nějak předělit, ale stále nevíte, jak to udělat a příčky se vám nechtějí stavět, protože je to jednak náročné a za druhé se tak zmenší prostor? Pomocí užších kmenů nebo silnějších větví lze prostor předělit jen opticky – vytvoříte si „samostatné“ místnosti, ale prostor zůstane provzdušněný. Hodí se například k optickému oddělení jídelny nebo obýváku od kuchyně.

Vždy zkontrolujte, jestli není dřevo napadeno škůdci, jako například červotočem. Toho poznáte podle drobných dírek, které se nacházejí ve dřevě a za úplného ticha můžete slyšet zvuk podobný chroupání. Pokud si takový kus přinesete domů, riskujete napadení ostatního dřevěného nábytku v domácnosti.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Natálie Grossová roste do krásy! Mladá zpěvačka předvedla postavičku v bikinách

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal