Matrace je plná roztočů a každou noc do ní vypotíte až litr potu! Zkuste tento fígl na její dokonalé vyčištění

Tipy a inspirace 08. listopadu 2017 | 10:03 — Anna Novotná
Místo, kde spíme, podrobujeme nejvyšším nárokům. Kupujeme zdravotní matraci, přes ní přehodíme ještě kryt matrace, postel umístíme na nejvhodnější místo, ložní prádlo převlékáme jednou týdně. Ale věděli jste, že největší péče potřebuje právě matrace, kterou málokdo čistí?
Další 1 fotografie v galerii
Mnoho lidí mívá problémy s usínáním a přitom může být důvod tak jednoduchý / Shutterstock

Matrace je přitom plná roztočů, staré kůže, prachu a každou noc do ní vypotíte až jeden litr potu! I přesto, že máte na matraci ochranný kryt, neuchráníte matraci od ničeho jiného, než vlasů, chlupů a skvrn. Abyste spali v opravdu čisté matraci, musíte ji čas od času vyčistit. A právě tady přichází na řadu obyčejná jedlá soda.

Co budete potřebovat

  • jedlou sodu
  • esenciální olej
  • vysavač

Jak postupovat

Když už budete brát matraci do rukou, otočte ji. Prodloužíte tak její životnost a zabráníte proleženinám. Jedlou sodu smíchejte s pár kapkami vonného oleje, který máte rádi. Na klidný spánek se doporučuje levandule, heřmánek, santalové dřevo a obecně zklidňující vůně.

Recept na čistění matrace samozřejmě funguje i bez přidání oleje, ale proč si postel zároveň neprovonět? Mnoho esenciálních olejů je navíc antialergických a má antibakteriální účinky.

Směs dobře promíchejte buď lžící v misce, nebo v uzavíratelné láhvi. Pak už jen posypte matraci tímto mixem a nechte působit zhruba jednu hodinu. Nečistoty se během této doby uvolní i z jemných vláken.

Vyluxujte a je hotovo

V mezičase si můžete otřít prach i z rámu postele a zkontrolovat i její čelo. Po hodině vezměte do rukou vysavač a jedlou sodu důkladně vyluxujte. Tuto směs ocení i váš vysavač, jelikož při dalším luxování ucítíte právě vonný olej, dokud pytlík nevyměníte.

Postel znovu povlečte, ustelte a uvidíte, jak se vám bude následující noci dobře spát. Přitom vám práce nezabere ani hodinu práce vkuse a stát vás bude sotva dvacet korun.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čeští vědci sestrojili unikátní detektor kvantových vlastností světla. Přispěje k rozvoji světových technologií

Připravte se na slivovici. Dobrý kvas je základ

Vylezla vám kostice u podprsenky? Triky, jak se to dá ještě...

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...