Lapač snů funguje jen vlastnoručně vyrobený nebo darovaný. Máme návod, jak ho vytvoříte

Tipy a inspirace 27. listopadu 2017 | 10:53 — Marie Drahá
Krásné sny posiluje, zlé odhání. Takový význam má indiánský amulet, který už pronikl i do českých domácností. Lapač snů by měl viset v místnosti, kde se spí – nejlépe blízko okna či dveří, aby na něj dopadaly sluneční paprsky.
Další 4 fotografie v galerii
Indiáni věří, že amulet v ložnici špatné sny zachytí / Shutterstock

Lapač snů si můžete koupit, ale podle indiánského výkladu funguje jen ručně dělaný nebo darovaný.

Vnější kruh symbolizuje pomyslnou hranici, kde začíná vnější svět, vnitřní kruh vlastní já. Síťka s uzlíky zachycuje špatné sny a denní světlo je spálí. Říká se, že dobré sny sklouznou po peří zpět do duše člověka. Vyrobit si vlastní lapač snů není nic složitého. Stačí zachovat tvar kruhu, do nějž je vpletena síť, a ověšet jej peříčky, korálky, kamínky, mušlemi, oříšky – v podstatě čímkoliv dle vašeho vkusu.

Co potřebujete k výrobě?

  • kruh (z čehokoliv, lze použít i vrbovou větvičku a udělat kruh z ní)
  • šňůrku
  • korálky
  • peříčka
  • jiné ozdoby

Postup:

Vezměte si do ruky kruh a provázkem nebo silnou nití jej obtočte. Pak do něj začněte vplétat pavučinu. Můžete libovolně a s uzlíky, ale síť by měla být symetrická. Doprostřed ní připevněte provlékací korálek nebo kamínek. Kus šňůrky si nechejte volný, abyste měli lapač za co pověsit. Základ máte, takže si připravte další nastříhané šňůrky. Na ně navlékněte korálky nebo jiné ozdoby a zakončete peříčkem. Z lapače může viset jedna šňůrka nebo klidně víc a různě dlouhých. Záleží pouze na vás. Ale pozor! Když amulet tvoříte, měli byste mít pozitivní mysl. Všechno, na co pomyslíte, totiž zůstane v talismanu zapsané.

Roli hraje i barva

Než začnete lapač snů vyrábět, přečtěte si něco o významu barev. Například bílá napomáhá přemýšlení, stabilizuje, posiluje a očišťuje. Černá symbolizuje pevnost, stálost, nekonečno. Červená zase dodává velké množství energie a odvahu, podporuje také imunitní systém. Fialová barva přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Klidnou stálou energii vám dodá hnědá barva. Pokud máte rádi modrou, vězte, že pomáhá při problémech v komunikaci a sdělování. Propojuje srdce a rozum.

Oranžová zase pomáhá léčit fobie všech druhů, překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Má i blahodárný vliv na trávení. Růžová uvolňuje napětí ve svalech a v mysli. Tyrkysová barva podporuje sebevědomí, fantazii a spontánnost. Tiší pocit hladu a je proto vhodná při dietách. Zelená léčí a dává nám pocit vyrovnanosti a míru, uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Barva žlutá podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Učí nás asertivitě, podporuje intuici a tvořivost. Léčí také orgány trávicího traktu. Jak se dobře vyspat, se můžete inspirovat také zde.

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zájezd do Londýna pro děti: Zažijte na vlastní kůži čarodějnickou školu Harryho Pottera

Cestování pro nastávající maminky: Jak vyrazit do...

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji...

Vydejte se na dovolenou po stopách Indiana Jonese a Vinnetoua

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...