Čtyři kroky, jak mít podlahu rychle čistou a bez zaschlých kapek

Tipy a inspirace 30. března 2018 | 11:05 — Marie Drahá
Pokud se nechceme válet ve špíně, vytírání podlahy na mokro se jednou za týden nevyhneme. Říkáte, že na něm nic není? Omyl. Kdo chce mít lamino, dřevo nebo dlažbu krásně čistou a lesklou, musí zaujmout správnou techniku.
Další 3 fotografie v galerii
Mezi nejosvědčenější pomocníky patří plochý mop / Shutterstock

Když zrovna nevylijeme kafe, nebo nám doma neudělají větší neplechu děti či zvířecí miláčkové, podlahu většinou vytíráme v rámci celotýdenního úklidu. Nakonec. To samé by mělo platit o kobercích. Spoustu lidí totiž dělá tu chybu, že koberci začíná.

1. Raději vysavač než koště

Vysátí podlah před mytím je daleko účinnější než zametání smetákem. Koště víří prach a nikdy se jím nezbavíte jemného prachu, který následným mytím roznášíte po bytě. Vysavač vás jej zbavit dokáže. Navíc je podstatně rychlejší a dostane se i tam, kde má koště potíže.

2. Plochý mop bere špínu

Existuje několik možností, jak podlahu setřít. Naše babičky si většinou klekly, namáčely hadr v kýblu plném vody a postupně vytíraly. Dnes na kolena nemusíme a máčet si ruce také ne. Vyplatí se investovat do dobrého mopu. Třásně se sice dostanou všude, ale osvědčenější je mop plochý. Hadr, kterým je doplněný, bývá většinou z mikrovlánka a špína se do něj mnohem lépe zachytává. Na rozdíl od hadru namotaném na koštěti, kterým špínu jenom roznášíme po místnosti.

3. Ždímat a ždímat

Vytírání jako na vojně, tedy hezky na mokro, aby bylo vidět, že se o podlahu někdo postaral, není nutné ani žádoucí. Abyste měli kvalitně vytřenou podlahu, je nutné mop pořádně vyždímat. Jedině tak nezanechá na parketách nebo plovoucí podlaze nehezké zaschlé kapky. Nadměrné množství vody už vůbec nedělá dobře dřevěným povrchům, které pak bobtnají. Máme pro vás i super vychytávky, jak mít dřevěnou podlahu krásně lesklou a bez černých šmouh.

4. Osmičky

Ani styl, jakým přejíždíte mopem podlahu, by neměl být nahodilý. Správná technika je základ. Jezdit hadrem sem a tam odborníci na úklid nedoporučují. Mopem byste se měli snažit vykreslovat na podlaze tvar číslice osm. Jedině tak mu neunikne ani smítko špíny.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Výsadba česneku. Pozor na nejčastější chyby, kterých se...

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Zavřít reklamu