Vychytávky, které prodlouží život vašemu spodnímu prádlu

Tipy a inspirace 09. dubna 2018 | 09:20 — Marie Drahá
Stejně jako funkční oblečení i spodní prádlo vyžaduje speciální péči. Při nešetrném zacházení se jinak můžete s bavlněnými kalhotkami, ale také luxusními kousky brzy rozloučit. Poradíme vám, čeho se při praní prádla vyvarovat.
Další 4 fotografie v galerii
Nesušte prádlo na slunci! Barvy mohou vyblednout / Shutterstock

Základní informace o údržbě poskytuje většinou samotný výrobce. Je nezbytné respektovat doporučení, které uvádí na cedulkách. Dostatečná pozornost je základem pro to, aby vám spodní prádlo vydrželo krásné a kvalitní co nejdéle.

Pravidla pro praní spodního prádla

Pojďme si připomenout několik základních věcí, které si údržba oblečení našich nejintimnějších partií žádá:

1. Ruční praní

Jedná se o nejšetrnější způsob praní. Nehrozí, že se prádlo v pračce natrhne, odře nebo zapere. Možná tento způsob nebudete praktikovat při praní prádla celé rodiny, ale v případě nejluxusnějších kousků jej lze jen doporučit.

2. Nízká teplota

Na horkou vodu zapomeňte. Některé materiály by se v důsledku přílišné teploty mohly scvrknout a hodily by se už leda tak na panenky. Výrobci radí prát spodní prádlo ve vlažné vodě maximálně do 30 °C.

3. Bez aviváže

Prádlo si žádá jemné mýdlo. Před praním je dobré jej ve vodě s mýdlem nechat alespoň krátce namočit. Se skvrnami na kalhotkách nebo boxerkách si poradí mýdlo žlučové. Pokud se chystáte prát prádlo v pračce, nepoužívejte agresivní prášek. Raději tekutý osvědčený. A zcela se vyhněte aviváži! To samé platí pro funkční oblečení.

4. Do ochranného pytlíku

Než půjdete prát podprsenky, zapněte předem všechny háčky, ať se nezachytí například o krajku. Doporučujeme použít také speciální sáček na praní prádla, s nímž máte jistotu, že se neodře o jiné oblečení. Není třeba připomínat, že bílé oblečení je nutné oddělit od zbytku.

5. Sušit volně

Spodní prádlo není vhodné ždímat, sušit v sušičce na prádlo, na radiátoru ani na slunci. Barvy by mohly vyblednout. Ideálně je předem lehce vymačkat přebytečnou vodu a nechat jej volně uschnout na sušáku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných rad, jak s elektronikou do letadla

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Poznejte polský Hollywood. Město s poněkud temnou minulostí

Zavřít reklamu