Znáte fígle, které už celá léta fungují na připálenou žehličku? Vyčistíte ji během chvilky

Tipy a inspirace 04. května 2018 | 13:18 — Marie Drahá
Vzpomínáte na svá oblíbená trika, o která jste přišli jen kvůli tomu, že se na ně připekla špína z žehličky? Je to škoda, protože vyčistit žehličku není nic složitého. I se staršími připáleninami si poradí věc, kterou máme všichni doma v koupelně. Zubní pasta.
Další 3 fotografie v galerii
Čím dřív žehličku po nehodě vyčistíte, tím snáz to půjde / Shutterstock

Každému se někdy stalo, že připálil žehličku. Někdy ji stačí špatně nastavit, jindy nás jen zradí chvilka nepozornosti. Čím dřív se ji rozhodneme vyčistit, tím to půjde snáz. Začít se má už za tepla!

Nejosvědčenější je zubní pasta

Vydat se kvůli špinavé žehličce do drogerie je zbytečné. Nejznámějším pomocníkem na připálenou plochu je už zmíněná zubní pasta. Stačí ji nanést na hrubší hadřík a krouživými pohyby čistit postižené místo. Pasta dokáže být při čištění jemná a během chvilky nebude po připálenině ani památka. Dokáže si hravě poradit i se staršími nehodami. Na co všechno můžete použít zubní pastu, jsme psali zde.

Nezklame ani oblíbený ocet

Vyzkoušet můžete také starý oblíbený ocet, kterým vyčistíte pračku, myčku a myjete s ním podlahu nebo okna. Funguje i na žehličku. Stačí v octu namočit hadřík, vyždímat a přejíždět jej plochou žehličky – ideálně přes hranu žehlicího prkna. Jen dávejte podle odborníků pozor na to, aby se ocet nedostal do napařovacích otvorů.

Pomůže i sůl, ale opatrně

Sůl funguje na připáleniny výborně, jen může při drsnějším zacházení poškrábat plochu žehličky. Hrubě mleté variantě je tedy dobré se určitě vyhnout. Pokud chcete vyzkoušet tuto možnost, nasypte sůl na hadřík a žehličkou po něm přejíždějte. Znovu lépe o hranu prkna. Ani sůl by se neměla dostat do napařovacích otvorů.

Náš tip:

Pokud se chystáte kupovat novou žehličku, pohlídejte si materiál. Zatímco například hliník se poničí docela snadno, nerez spíše odolá poškrábání a připečení látek.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci dlouho pátrali po zdroji téměř neviditelných částic, které zachytila observatoř v Antarktidě. Pocházejí ze záhadné vzdálené galaxie

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...

Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z...

Ještě jste neořezali své ovocné stromy? Je nejvyšší čas!

Co se starými legínami? Upleťte si z nich polštář

Šlápli jste vedle s melounem? Známe triky, jak si vybrat ten...