Vyčistit úzkou vázu nebo karafu není žádný kumšt. Existuje několik triků, které vám práci usnadní

Tipy a inspirace 02. července 2018 | 15:08 — Marie Drahá
Úzké vázy vypadají jednoduše, elegantně a hodí se přesně na jednu růži nebo květinu utrženou ze zahrádky. Voda od květin v ní však dokáže zanechat škaredý povlak na dně, se kterým si nevíte rady. Zbavit se ho je přitom docela jednoduché.
Další 4 fotografie v galerii
Vyčistit vázu s úzkým hrdlem se jeví jako nemožné, ale opak je pravdou / Shutterstock

Ženy, které mají doma myčku, neváhají. Úzkou vázu umyjí společně s nádobím a podle zkušeností je jako nová. Co když ale takového pomocníka doma nemáte, nebo je váza opatřena vzory, o které byste kvůli myčce neradi přišli?

Rozdrcené skořápky

Skořápky od vajíček lze v domácnosti využít na několik různých způsobů. Jedním z nich je právě čištění hůře přístupných částí skleněných nádob. Jednoduše je nadrobíte dovnitř, přidáte kapku přípravku na nádobí, trochu vody, pořádně protřepete a vypláchnete.

Kyselina citronová

Během chvilky odvápní zanesenou rychlovarnou konvici a poradí si také s vázou. Stačí si koupit balíček za pár korun, nasypat do teplé vody a nalít do vázy. Podle zkušeností bude jako nová. Znáte fígle, které už celá léta fungují na připálenou žehličku? Vyčistíte ji během chvilky, psali jsme zde.

Houbičky a magnety

Houbičku na nádobí si rozstřihněte na dva nebo čtyři kousky podle toho, jak velký se vám do nádoby vleze. Dovnitř dvou houbiček vložte magnet a položte je k sobě na hrdlo a pomalu stahujte dolů. Houbička uvnitř vázy se bude pohybovat přesně na místech jako ta, kterou budete přejíždět zvenku.

Rýže nebo špejle

Vyzkoušet můžete i syrovou rýži. Do úzké vázy nalijete trochu vody, přisypete trochu rýže a nějakou dobu třepete. Pomoci si lze také smotkem vaty namotaným na špejli a poté vypláchnutím saponátem. Do některých nádob se vleze i stará dobrá štětka na láhve.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Extrémní sonda Parker poslala zajímavou fotografii z blízkosti Slunce

Pečené kuře na plechovce s pivem. Lahodné a šťavnaté maso...

Trápí vás v kuchyni octomilky? Vyvarujte se následujících...

Chcete tradiční stromeček? Pak sáhněte po slámě a...

Jak pečovat o pejska v zimě, aby se měl dobře. Dieta,...

Připravte si na Štědrý večer netradiční omáčku,...

Moka konvička aneb dopřejte si šálek voňavých dálek i doma

Zavřít reklamu