Vyčistit úzkou vázu nebo karafu není žádný kumšt. Existuje několik triků, které vám práci usnadní

Tipy a inspirace 02. července 2018 | 15:08 — Marie Drahá
Úzké vázy vypadají jednoduše, elegantně a hodí se přesně na jednu růži nebo květinu utrženou ze zahrádky. Voda od květin v ní však dokáže zanechat škaredý povlak na dně, se kterým si nevíte rady. Zbavit se ho je přitom docela jednoduché.
Další 4 fotografie v galerii
Vyčistit vázu s úzkým hrdlem se jeví jako nemožné, ale opak je pravdou / Shutterstock

Ženy, které mají doma myčku, neváhají. Úzkou vázu umyjí společně s nádobím a podle zkušeností je jako nová. Co když ale takového pomocníka doma nemáte, nebo je váza opatřena vzory, o které byste kvůli myčce neradi přišli?

Rozdrcené skořápky

Skořápky od vajíček lze v domácnosti využít na několik různých způsobů. Jedním z nich je právě čištění hůře přístupných částí skleněných nádob. Jednoduše je nadrobíte dovnitř, přidáte kapku přípravku na nádobí, trochu vody, pořádně protřepete a vypláchnete.

Kyselina citronová

Během chvilky odvápní zanesenou rychlovarnou konvici a poradí si také s vázou. Stačí si koupit balíček za pár korun, nasypat do teplé vody a nalít do vázy. Podle zkušeností bude jako nová. Znáte fígle, které už celá léta fungují na připálenou žehličku? Vyčistíte ji během chvilky, psali jsme zde.

Houbičky a magnety

Houbičku na nádobí si rozstřihněte na dva nebo čtyři kousky podle toho, jak velký se vám do nádoby vleze. Dovnitř dvou houbiček vložte magnet a položte je k sobě na hrdlo a pomalu stahujte dolů. Houbička uvnitř vázy se bude pohybovat přesně na místech jako ta, kterou budete přejíždět zvenku.

Rýže nebo špejle

Vyzkoušet můžete i syrovou rýži. Do úzké vázy nalijete trochu vody, přisypete trochu rýže a nějakou dobu třepete. Pomoci si lze také smotkem vaty namotaným na špejli a poté vypláchnutím saponátem. Do některých nádob se vleze i stará dobrá štětka na láhve.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Krásná Petra Svoboda si oblíbila HairConturing. I ona podlehla žhavému trendu letošní sezony

Přivítejte jaro veselými květináči vyrobenými z PET lahví

Zapáchá vašemu pejskovi z tlamy? Může mít i vážný...

Nastěhoval se k vám krtek? Máme pár triků, jak jej dostat ze...

Zahradního jezírko potřebuje po zimě údržbu. Nezapomeňte...

Originální stojánek na notebook zabrání nebezpečnému...

Jak si vytvořit relaxační japonskou zahradu? Stačí pár...

Zavřít reklamu