Vyčistit úzkou vázu nebo karafu není žádný kumšt. Existuje několik triků, které vám práci usnadní

Tipy a inspirace 02. července 2018 | 15:08 — Marie Drahá
Úzké vázy vypadají jednoduše, elegantně a hodí se přesně na jednu růži nebo květinu utrženou ze zahrádky. Voda od květin v ní však dokáže zanechat škaredý povlak na dně, se kterým si nevíte rady. Zbavit se ho je přitom docela jednoduché.
Další 4 fotografie v galerii
Vyčistit vázu s úzkým hrdlem se jeví jako nemožné, ale opak je pravdou / Shutterstock

Ženy, které mají doma myčku, neváhají. Úzkou vázu umyjí společně s nádobím a podle zkušeností je jako nová. Co když ale takového pomocníka doma nemáte, nebo je váza opatřena vzory, o které byste kvůli myčce neradi přišli?

Rozdrcené skořápky

Skořápky od vajíček lze v domácnosti využít na několik různých způsobů. Jedním z nich je právě čištění hůře přístupných částí skleněných nádob. Jednoduše je nadrobíte dovnitř, přidáte kapku přípravku na nádobí, trochu vody, pořádně protřepete a vypláchnete.

Kyselina citronová

Během chvilky odvápní zanesenou rychlovarnou konvici a poradí si také s vázou. Stačí si koupit balíček za pár korun, nasypat do teplé vody a nalít do vázy. Podle zkušeností bude jako nová. Znáte fígle, které už celá léta fungují na připálenou žehličku? Vyčistíte ji během chvilky, psali jsme zde.

Houbičky a magnety

Houbičku na nádobí si rozstřihněte na dva nebo čtyři kousky podle toho, jak velký se vám do nádoby vleze. Dovnitř dvou houbiček vložte magnet a položte je k sobě na hrdlo a pomalu stahujte dolů. Houbička uvnitř vázy se bude pohybovat přesně na místech jako ta, kterou budete přejíždět zvenku.

Rýže nebo špejle

Vyzkoušet můžete i syrovou rýži. Do úzké vázy nalijete trochu vody, přisypete trochu rýže a nějakou dobu třepete. Pomoci si lze také smotkem vaty namotaným na špejli a poté vypláchnutím saponátem. Do některých nádob se vleze i stará dobrá štětka na láhve.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Umělá inteligence pátrá po zdroji záhadných rádiových signálů přicházejících z vesmíru

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...

Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou